Michaela Pavlasová z Pardubic

Michaela Pavlasová z Pardubic | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Pardubické basketbalistky mohou slavit, udržely se v nejvyšší soutěži

• 0
Basketbalistky Plisky Studánka Pardubice uzavřely své působení v baráži o ŽBL jednoznačným vítězstvím 79:42 nad pražským oddílem BA Sparta a zajistily si příslušnost k české elitě i pro další ročník.

Duel vyznívá při pohledu na konečné skóre jako jasná záležitost, ale Východočešky se snadného úspěchu nedočkaly. Mezi sedmou a čtrnáctou minutou se nedokázaly prosadit a prohrávaly 7:14, ve zbývajících minutách však utkání opanovaly a už do poločasu si získaly dvanáctibodový náskok.

O zbývajícím účastníkovi ŽBL pro příští sezonu se rozhodne ve středu. Pokud BLC Sparta Praha potvrdí roli favorita a porazí BA Sparta, nahradí mezi elitou další pražský klub DSK Basketball. Ten bude mít v případě bodové rovnosti s Pardubicemi a Spartou Praha nejhorší skóre v minitabulce vzájemných utkání.