Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pardubičtí basketbalisté selhali v závěru, svitavští na krále nevyzráli

Radek Nečas z Pardubic mezi děčínskými protihráči | foto: Radek Kalhous, MAFRA

22 2016
Pardubičtí basketbalisté vedli nad soky z Děčína v součtu téměř 25 minut. Jenže podstatnější je, jaký stav na světelné tabuli svítil na konci atraktivního ligového klání. V tomto směru už je jejich pohled méně radostný, jelikož hostující Válečníci si se svými fandy užívali vítězství 78:66.

Ačkoliv výsledkový odstup vypadá jako výrazný, tak o vítězi se rozhodlo až v koncovce. Však rozehrávač Beksy Lamb Autrey ještě v čase 37:45 srovnával svoji střelou na průběžných 66:66. Jenže od té doby už červenobílá sestava míč do obroučky soupeře nedopravila.

„Bohužel se šlo do posledních minut při vyrovnaném stavu a Děčín toho využil. V závěru byl klidnější, nevím, jestli sebevědomější, ale skóroval z lepších pozic a vyhrál,“ prohlásil pardubický trenér Tomáš Bartošek.

Beksa mohla žehrat na svoji mizernou střelbu trestných hodů, ve kterých neměla ani poloviční úspěšnost. „Byl to důležitý faktor. Kdybychom udrželi standardní procento, tak jsme mohli jít do koncovky s náskokem 4-5 bodů,“ poznamenal Bartošek.

Diváci si přišli na své v jiné přetahované na hřišti. Na Dašické totiž byly k vidění trojkové dostihy. Beksa při nich nastřádala celkem 30 bodů, ale Děčín byl ještě o jednu střelu z větší vzdálenosti lepší.

„Ve čtvrté čtvrtině jsme špatnou komunikací dovolili Děčínu volné střely, kdy měl dvě tři trojky. Pod dojmem toho, že ji dal, jsme chtěli oplatit taky trojkou, kterou jsme bohužel nedali a útočně jsme nedoskočili. Vznikla situace, kdy jsme se dostali do ztráty větší než dva koše a Děčín si to již pohlídal,“ řekl ke klíčovým pasážím posledních minut pivot Pardubic Radek Nečas.

Děčín svým triumfem vrátil Pardubicím týden starou porážku v poháru, kterou hosté z paměti ještě nevymazali. „Výhra nás těší, ale asi kdyby to šlo nějakým způsobem vyměnit, tak bychom to rádi vyměnili, to je jednoznačné,“ uvedl kouč Děčína Pavel Budinský.

Tuři málem schytali stovku

O vítězi dohrávky 10. kola mezi svitavskými Tury a vládci ligy z Nymburka nebyl pochyb. I sami hráči přiznávali, že letité šampiony chtějí alespoň potrápit. V podstatě šlo jen o to, jakým rozdílem Středočeši potvrdí svoji dominanci. Nakonec si odvezli výhru 98:69.

„Nymburk není tým pro českou ligu. Pro každého je velká výzva a čest hrát proti němu. Chtěl bych být v pozici trenéra, který před zápasem ví, že ho jasně vyhraje. Jsem rád, že jsme si zahráli,“ uvedl pro web Turů jejich kouč Stanislav Petr.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze