Oslavenec Welsch a debutant Spearman pomohli Pardubicím na druhé místo

Pardubická posila Brandon Spearman (vlevo) obrala o míč Radima Klečku z Opavy. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

29 2018
V přímém souboji o druhé místo v ligové tabulce basketbalisté Pardubic porazili Opavu jednoznačným skóre 96:70. Východočeši rozhodli dohrávku 19. kola ve druhém poločase, do kterého vstupovali s jednobodovým mankem, ale závěrečných dvacet minut ovládli v poměru 53:26.

Nejlepším střelcem zápasu byl s 16 body domácí Brandon Spearman. Americký rozehrávač prožil povedenou premiéru v dresu Pardubic, které posílil po několikaletém působení v německých soutěžích. Nahradil Domineze Burnetta, jenž zamířil do Ventspilsu.

Nejvytíženějším hráčem zápasu byl veterán Jiří Welsch, který v sobotu oslavil 38. narozeniny.

Druhý Čech, který se prosadil do NBA, dal za téměř 29 minuty hry osm bodů a s osmi asistencemi byl nejlepším nahrávačem.

Pardubice vyhrály i druhý vzájemný zápas v sezoně, v listopadu na palubovce Opavy zvítězily těsně 86:85.

Nyní uspěly po předchozích dvou porážkách, které utrpěly s Děčínem a vedoucím týmem soutěže Nymburkem, jemuž podlehly o jediný bod.