Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Paráda, jásal sdruženář Churavý. Byl to ideální víkend, lebedil si

Pavel Churavý | foto: Reuters

3 2010
Oberhof (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - A znovu šestý! Sdruženář Pavel Churavý potvrdil v Oberhofu stoupající formu i ve druhém zdejším závodě Světového poháru. V cíli přijímal jednu gratulaci za druhou a celý rozesmátý se fotografoval s týmovými kolegy.

Přestože byl po skoku desátý, nakonec ho jen 5,2 vteřin dělilo od stupňů vítězů. "Dneska to byla paráda," jásal. V běhu měl čtvrtý nejrychlejší čas ze všech.

Přitom ještě v sobotu jste říkal, že se líp než na běžkách cítíte ve skokanské části.
Na můstku mě dneska trochu bolely nohy, byl z toho pozdní odraz, ale letělo to. Po startu běhu jsem pak měl na čerstvém sněhu horší pocit, ale postupem času, jak se to promlelo, se mi jelo najednou super. V předposledním kole mě v kopci zablokovali, ale pak jsem si dojel ty, co se utrhli, a zezadu mě už nikdo nestáhnul. Prostě paráda.

Skvělý víkend Churavého:
sobotní závod x nedělní závod

Snad se z vás na konci kariéry nestane specialista na běh? Nebo ano?
Určitě ne. Ale jsem moc rád, že to tady takhle dopadlo. Dvakrát jsem měl i perfektní lyže. Doufám, že to tak bude pokračovat. Byl to ideální víkend.

Kdyby se nyní jelo o kilometr dál, prokousal byste se až na stupně vítězů?
To už bych asi nedojel. Myslím, že jsem měl útok dobře načasovaný. Kdyby to takhle vyšlo i na olympiádě, bylo by to super. Ale bude to těžké, startovní pole je strašně vyrovnané.

Rozhovor po sobotním závodě zde

Ale teď byly i ty stupně velice blízko, ne?
Jo jo jo...

Takže třeba ve Vancouveru?
Nechám si o tom zdát... Potřeboval bych ještě větší sílu v běhu.

Dá se za měsíc ještě nabrat?
Všechno se dá. Ale jak? Kdyby mi někdo poradil, třeba Lukáš Bauer, jak se to dělá. Hodně záleží na naladění formy, trochu na štěstíčku. A nejvíc na zdraví! To musí být.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze