Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pád hradeckým klubem otřásl, ale zánik nehrozí

20 2006
Hradec Králové - Sestup. Jedno slovo, které u všech kolektivních sportů vzbuzuje hrůzu. Často jej provází také likvidace klubu, odchody hráčů nebo finanční krach. Nic z toho by ale nemělo hrozit hradeckým volejbalistům, kteří sestoupili do druhé ligy. Možná to bude i naopak a pád pomůže.

"S odstupem času vidím, že to nemusí být jen na škodu," domnívá se bývalý trenér Viktor Šotola.

Kouč má nejspíš pravdu, vždyť na největší nešvar, který za sestupem stojí, upozorňoval nejen on - tréninková nekázeň a špatná morálka.

"Kluci si to už vyříkali. Když se dají znovu dohromady, nemusí se ve druhé lize zdržet dlouho," uvedl Šotola.

Hradečtí opustili 1. ligu po sedmi letech. Málokdy chyběli v play-off, ale letos bylo od začátku jasné, že klub bude hrát o udržení. Dílo zkázy dokonala čtyřčlenná skupina o záchranu a porážka v úplně posledním kole s Českou Třebovou. Východočeši mohli mít navíc oprávněný pocit, že se vše proti nim spiklo.

"Valnou část sezony jsme hráli bez čtyř zraněných, hodně kuriózní je také šest našich porážek poté, co jsme vedli 2:0 na sety," řekl odcházející trenér.

Kdo Šotolu nahradí? Je pravděpodobné, že to bude Tomáš Lilko - letos největší tahoun Hradce a volejbalista s extraligovými zkušenostmi.

Najde zkušený hráč lék na hradeckou bídu? "Je potřeba začít pořádně makat," říká exnahrávač Zlína či Benátek, který by měl mít na starosti především vedení tréninků.

Lilko považuje za důležitou dohodu, že sestup neznamená konec a volejbal v Hradci nezanikne. "Přesto zůstávám nohama na zemi a neříkám, že okamžitým cílem je návrat do ligy. Musíme mít postupné cíle," upozorňuje.

Signálů, že volejbal v Hradci nezemře, je víc. Napovídá tomu i posilování kádru.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze