Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ostrov hostí špičkový terénní triatlon, za favoritku platí Erbenová

Helena Erbenová | foto: mtbteamprichovice.webnode.cz

10 2016
Druhé největší město karlovarského okresu opět po roce ožije špičkovým triatlonem, už podesáté. Tentokrát jako Mistrovství ČR ve SPRINT terénním triatlonu. Závod je součástí Českého poháru v Cross Triatlon Series 2016. Klání XTri Ostrov, původně Xterra Ostrov, je organizováno pro profesionály, amatéry a hobby sportovce všech věkových kategorií.

Loňští vítězové budou obhajovat, Luboš Truhlář, který porazil o pětačtyřicet sekund Jana Kubíčka i Helena Erbenová, která deklasovala druhou Lenku Cibulkovou o více než čtyři minuty, jsou na startovní listině zítřejšího závodu. „Jsou přihlášeni,“ potvrzuje velitel tratí Jan Novák.

Loni byl třetí Václav Holub a čtvrtý Martin Krňávek, mezi ženami brala bronz Mariana Sopoušková.

Podle úterní telefonické domluvy by se měl zůčastnit Jan Kubíček. „Na devadesát devět procent mi sám potvrdil start. Přijel z Francie, ale k nám přijet chce. Vždyť je to jeden z nejúspěšnějších závodníků historie podniku a je místní,“ prozrazuje Novák. Podle něj bude startovat i jeho syn Petr, dálkový běžec na lyžích a čerstvý nejlepší sportovec Karlovarského kraje.

Největší favoritkou mezi ženami je jednoznačně Helena Erbenová, na mistrovství světa byla v první desítce. „Ta bude, myslím, výrazně nejlepší,“ tipuje Jan Novák. U mužů to bude vyrovnanější. „Je to letošní první závod, nějaké porovnání není.“

Letos pořadatelé udělali propagaci v příhraničním Německu, ti vždy přijíždí těsně před akcí. Jinak se se zahraniční účastí moc nepočítá. „Nevím jestli někdo přijede, nebo ne. Loni byli třeba Slováci, dokonce s jedním reprezentantem, ale letos žádnou zprávu, že by k nám jeli, nemáme,“ vysvětluje.

Celkem by se mělo na tratích kolem Ostrova ve všech kategoriích pohybovat kolem čtyř stovek startujících.

Kromě změny tratí má ostrovský podnik i změněné vedení, i když. „Už to bylo tak loni. Zůstal jsem sportovním ředitelem, mám na starost tratě, ale nechtěl jsem dělat úřadování. Od začátku u toho Lucka byla, já byl ředitel a teď jsme si to vyměnili. Pořád děláme to samé co jsme dělali do teď,“ vysvětluje Jan Novák nové personální vedení závodu. Nyní je ředitelkou závodu Lucie Hostašová, velitelem tratí Jan Novák, sekretářkou hlavního závodu Svatava Nováková a sekretářkou dětského závodu Alena Veselá.

Ti všichni už mají hlavní část práce za sebou. „Vždy se dolaďuje na poslední chvíli, jelikož depa a ostatní zázemí se musí stavět až z pátku na sobotu v noci, dřív nemáme uzavírky. Tratě jsou připravené, jsou již cyklisticky označené, a tak si je každý může projet,“ hlásil před dvěma dny Novák.

A že je co projet, je jasné už z názvu závodu. „Trať hlavního závodu je letos jiná, pořádáme sprint. To je hlavní změna oproti předešlým létům, plave se osm set metrů, na kole dvacet kilometrů a běží pět,“ dodává Jan Novák.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze