Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ostravští volejbalisté zklamali, havířovský nováček uspěl

Ostrava - Kladno: ostravský Marek Mikula vybírá smeč. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

24 2010
Selhání? Propadák? Volejbalisté DHL Ostrava mysleli na extraligovou medaili, leč vypadli už ve čtvrtfinále. Nečekaně nestačili na Příbram – 1:3. Ve čtvrtfinále skončila i Slavia Havířov, ale ta mohla s Libercem (0:3) jen překvapit. Jako nováček si vedení klubu dalo jasný cíl, záchranu. A ten mužstvo splnilo, skončilo osmé.

Za ostravským neúspěch stojí hodně úzký amladý kádr. Když nahrávač Juraj Zaťko dostal za vyloučení v prvním zápase s Příbramí zákaz startu ve dvou utkáních, neměl ho kdo nahradit. Navíc v průběhu sezony odešel na hostování do Kataru přihrávající smečař Aleš Správka.

Trenér Jaroslav Tomáš experimentoval, když při Zaťkově trestu místo mladého Matěje Štiky nechal nahrávat libera Jana Václavíka. Ten však citelně chyběl na přihrávce.

"Páté místo je zklamáním, ale Příbramským vyšla sázka na risk," řekl ostravský manažer Tomáš Zedník. "V rozhodujících chvílích čtvrtého zápasu, když jsme už byli i se Zaťkem kompletní, nás také zradila přihrávka. To Křesťan riskoval podání a dal nám čtyři přímé body."

Právě odvážnější hra založená na tvrdém servisu Ostravským scházela. Jak budou kádry krajských týmů vypadat v příští sezoně, šéfové klubů zatím netuší. "Rádi bychom tým udrželi a zkusili ho ještě posílit," řekl Tomáš Zedník.

Podle něj bude hodně záležet na jednáních se sponzory i se samotnými hráči, protože některým končí smlouvy. Mimo jiné nahrávači Juraji Zaťkovi.

A jak na tom bude Havířov? "Změny určitě budou, ale ještě musíme mluvit s hráči i s vedením města, které nás podporuje," uvedl předseda havířovského klubu František Horváth.

Město na minulou sezonu dalo volejbalistům tři miliony korun. "Doufáme, že stejnou částku získáme i pro další rok, v němž bychom se chtěli dostat ještě výše. Letos jsme si už nováčkovskou daň vybrali," řekl Horváth.

Havířovští chtějí udržet i trenéra Ivana Pelikána. "Je to Havířovan, takže by neměl být problém, aby pokračoval, i když má nějaké nabídky především zmládežnického volejbalu," podotkl František Horváth.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze