Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Za Václavíka zaskakují ve volejbalové Ostravě hned dvě mladá libera

Jan Václavík | foto: Ota Bartovský, MAFRA

4 2015
Ostravští volejbalisté si představovali, že po čtyřech kolech extraligy budou mít nejméně o jednu výhru více. Mají však tři porážky po tom, co ve čtvrtém kole v pondělí prohráli v Brně 1:3 (-16, -24, 20, -20).

„Měli jsme silné soupeře, ale je to los, s tím se musíme vypořádat,“ uvedl ostravský trenér Zdeněk Šmejkal. „Kdybychom hráli normální volejbal jako v přípravě, tak by nejméně dvě výhry byly splnitelné. Bohužel nás ztráta Honzy stojí spoustu sil při organizaci obrany a hry v poli.“

Ostravští vstoupili do sezony bez opory, libera Jana Václavíka, který je po operaci menisku. „Tím taková ta naše volejbalová omáčka dostala krutý zásah,“ zmínil Šmejkal problémy na přihrávce a v mezihře.

Za Václavíka zaskakují mladíci, libero Daniel Rohel a také smečař Tomáš Čermák. Ostravští šli se dvěma libery do zápasů v Příbrami (2:3) a v Brně.

„Nemají stabilní výkonnost, chvíli hraje ten, chvíli onen, a proto jsme teď měli dvě libera,“ řekl Šmejkal. „Čermis je jistější na příjmu, Dan je zase pohyblivější v poli, takže to zkoušíme i takhle, že se střídají.“

Kouč odhaduje, že Václavík by se do hry mohl vrátit nejdříve za dva týdny. „Extraligové týmy posílily, ale mají šest sedm lidí, a když se jeden zraní, tak je to poznamená, což je vidět na Liberci, když má zdravotní problémy Patucha,“ uvedl Zdeněk Šmejkal.

Ostravským se zatím nedaří udržet soustředěnost po celý zápas. V Brně po vyrovnaných polovinách setů, s výjimkou toho třetího, postupně odpadli.

„Od druhého technického oddechového času uděláme dvě tři chyby navíc,“ řekl trenér Šmejkal. „Nedokážeme hrát disciplinovaně celý set. K jeho konci zase hru zkonsolidujeme, začneme hrát odvážně, ale už je pozdě.“

V sobotu Ostravští od 17.00 přivítají Karlovarsko.

Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze