Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ostrava uspořádá v roce 2018 atletický Kontinentální pohár

V Ostravě se za tři roky uskuteční atletický Kontinentální pohár | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

18 2014
Česko se může těšit na zajímavou sportovní akci. Ostrava bude v roce 2018 pořádat atletický Kontinentální pohár, v němž se utkávají výběry jednotlivých světadílů. O českém pořadatelství rozhodla úterní volba v Monaku, kde dostala moravskoslezská metropole od mezinárodní federace IAAF přednost před polskou Bydhoští.

„Je to úspěch nejen pro českou atletiku, ale pro Českou republiku jako takovou,“ potěšilo ministra školství Marcela Chládka. „Česká republika se stává centrem světového a evropského sportu, příští rok je toho důkazem - pořádáme například mistrovství světa v hokeji, halové mistrovství Evropy v atletice, MS v cyklokrosu, ME do 21 let ve fotbale.“

Dle předsedy Českého atletického svazu Libora Varhaníka pomohly Ostravě jak dobré výsledky českých atletů, tak i úspěšná pořádání akcí v minulých letech. V roce 2007 hostila MS do 17 let, před třemi roky ME do 23 let. Každoročně se v Ostravě navíc koná prestižní mítink Zlatá tretra.

„O české atletice se z pohledu pořadatelství ví a jevíme se jako kredibilní,“ řekl Varhaník. „Pomohli atleti, kteří do Ostravy jezdí na Zlatou tretru a vyjadřovali nám svoji podporu. Máme také tým, který má zkušenosti a chtěli jsme ukázat, že to s kandidaturou myslíme vážně. Přišli jsme proto i s pár novými věcmi, jak soutěž oživit. Třeba trofejí, která zatím chybí, vznikne tak putovní pohár ze skla. Že pohár opravdu chceme, jsme ukázali i přítomností pana ministra Chládka, jeho náměstka i zástupce města.“

Kontinentální pohár (dříve Světový) může do Ostravy přitáhnout světové hvězdy. Na akci, která se koná jednou za čtyři roky, se utkávají atleti ve výběrech Ameriky, Afriky, Evropy, Asie a Oceánie s Austrálií. Teoreticky by tedy za Ameriku mohl přijet i věhlasný sprinter Usain Bolt. Každý světadíl reprezentují v jedné disciplíně dva sportovci.

Varhaník doufá, že by Česku případné úspěšné pořádání mohlo přinést i další akce IAAF. „To je velká pravda, pořád si myslím, že do budoucna bychom mohli o dalších akcích uvažovat, ale v současné době není tato otázka na pořadu dne,“ řekl.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze