Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ostrava bude příští rok plná volejbalu

4 2000
S e v i l l a - Čeští volejbalisté sehrají svou kvalifikační skupinu o postup na mistrovství světa příští rok v létě v Ostravě, kde se bude na podzim konat také mistrovství Evropy. Mezinárodní volejbalová federace (FIVB) na kongresu ve španělské Seville přidělila České republice pořadatelství skupiny H, v níž čtvrteční los určil českému týmu za soupeře Ukrajinu, Maďarsko a Slovinsko. O termínu konání turnajů světové kvalifikace budou účastníci kongresu FIVB v Seville jednat v dalších dnech.

"Požádali jsme o přidělení skupiny právě proto, že by turnaj sloužil jako generálka na evropský šampionát. Konat by se měl koncem června, nejpozději začátkem července," řekl svazový trenér mužů Petr Kop. "Šance na úspěch v domácím prostředí pokaždé stoupnou, navíc pro mladé hráče bude turnaj dobrou zkouškou psychiky i výkonnosti."

Reprezentační trenér mužů Zdeněk Haník už ve čtvrtek po losování uvedl, že pokud by Ostrava skutečně turnaj získala, stal by se český celek mírným favoritem skupiny. Kop nastínil také plán přípravy pro příští rok. "Bude to pro nás dvouvrcholové období - prvním bude kvalifikace a druhým Evropa," dodal.

Zástupce českého svazu na kongresu Miloslav Ejem doplnil, že české volejbalistky odehrají svůj kvalifikační turnaj v Portugalsku. u. Vedle českých reprezentantek a hráček Portugalska jsou ve skupině G ještě volejbalistky Norska a Španělska.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze