Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Oštěpařskou legendu Zátopkovou ocenila Evropská atletická asociace

Dana Zátopková | foto: Radek Miča, MAFRA

14 2009
Oštěpařská legenda Dana Zátopková byla oceněna za svou roli v rozvoji české atletiky. Evropská atletická asociace (EAA) udělila olympijské vítězce z roku 1952 a bývalé světové rekordmance diplom v rámci svého nového projektu s názvem "Women's Leadership Award" (Cena pro ženu ve vedoucím postavení).

"Celý život jsem věnovala atletice, ať už jako závodnice, trenérka, či funkcionářka. Takže si vlastně tu cenu asi zasloužím," podotkla sedmaosmdesátiletá Zátopková, jež cenu převzala od představitelů Českého atletického svazu, který rozhodl o jejím vítězství v národním kole projektu EAA.

Zátopková se stále angažuje v atletickém hnutí. V letech 1964-1980 pracovala jako ústřední trenérka vrhů atletického svazu. Byla i členkou ženské komise mezinárodní federace IAAF. V roce 1988 obdržela Olympijský řád od tehdejšího předsedy MOV Juana Antonia Samaranche.

Dlouhá léta je členkou předsednictva Českého klubu olympioniků. V roce 2003 převzala z rukou prezidenta státní vyznamenání Medaili Za zásluhy.

EAA bude cenu udělovat každé dva roky. V celoevropské anketě mezi 24 vítězkami národních kol vyhrála islandská trenérka Thórdís Lilja Gísladóttirová.

Autor:


Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze