Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ošklivý omyl rydercupového nováčka Fowlera se zrodil v bahně

Druhý den Ryder Cupu 2010 - Rickie Fowler před nováčkovskou chybou na čtvrté jamce. | foto: AP

2 2010
Newport (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Jestli se něčemu může říkat nováčkovská daň a nebude to zároveň klišé, pak ji zaplatil Rickie Fowler na čtvrté jamce svého premiérového vystoupení v Ryder Cupu. Jednadvacetiletý objev zámořské sezony přitom nehrál špatně.

Nehrající kapitán amerického týmu Corey Pavin nasadil hráče, jemuž pro účast v týmu udělil divokou kartu, do foursomu s Jimem Furykem. Tedy golfistou o generaci starším. Jejich utkání proti nejsilnější evropské dvojici Lee Westwood, Martin Kaymer skončilo po tuhém boji remízou.

Zámořský pár ji zachránil na poslední jamce a čtyřicetiletý Furyk ihned vzal novice v manšaftu kolem ramen a sám holohlavý mu otcovsky zacuchal kštici. "Dívat se, jak ten remízový putt mizí v jamce, to bylo něco úžasného," uvedl o několik minut později úlevně Fowler.

Byl to Furyk, kdo naopak několik hodin předtím po zmíněné chybě svého partnera uklidnil. Čerstvý vítěz FedEx Cupu v pátečním programu také odpočíval. Jak s nadsázkou řekl Pavin, "počítal peníze". Za prvenství v dlouhodobé zámořské soutěži získal totiž Furyk desetimilionovou dolarovou prémii.

Druhý den Ryder Cupu 2010 - Američané Rickie Fowler a Jim Furyk po remízovém zápase.

Američané Rickie Fowler a Jim Furyk po remízovém zápase.

Drive na čtvrté jamce se mu nepovedl, míč skončil v bahně. Na Fowlerovi bylo, aby situaci vylepšil. Dokonce směl míč beztrestně dropovat. A to, že míč zvedl, vedlo k následnému omylu.

Ačkoli hráči mají na přípravu k ráně šedesátisekundový limit, trvalo přes pět minut, než se Fowler k úderu dostal. Nezahrál špatně, kousek před green s dobrou možností, aby dvojice zachránila par stylem chip and putt.

Řada byla na Furykovi. Ten však jen přišel k míči, koukl na něj a zvedl ho. Soupeři nemuseli jamku dohrát a zvítězili. Krátce poté, co čtveřice odešla na odpaliště páté jamky, se objevila informace vysvětlující celou situaci.

Ryder Cupu 2010 - nováček amerického týmu Rickie Fowler.

Sám Fowler si totiž všiml, že před druhou ranou vrátil místo Furykova míče do trávy svůj balon. "Měl jsem ho v kapse," přiznal chybu, po níž v jamkovce neexistuje jiná možnost než přenechat bod soupeřům.

"Jsem rád, že jsem mohl hrát s borcem jako Jim, bylo to cool," zasmál se Fowler po utkání směrem k partnerovi. Furyk uznal, že mladík se oklepal rychle: "Na začátku jsme tahali za kratší konec, ale nakonec jsme se z toho dostali. Remíza je pro náš tým skvělý výsledek."Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze