Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Orion: Zařízli nás rozhodčí

synchronizované bruslení - Skupina synchronizovaného bruslení. | foto: Robert RambousekMF DNES

4 2006
Pardubice - Dojely svou Pomádu. S rozzářenými tvářemi vyhlížely očekávanou bodovou odměnu, která by splnila jejich sen. Dočkaly se však zklamání. "Byly jsme spokojené, protože jsme se líbily. Rozhodčí nás ale zařízli," zlobila se Jana Skřivánková mladší, kapitánka pardubické skupiny Orion.

"Bylo to velké rozčarování," dodal Miroslav Blaťák, manažer týmu. Pardubické krasobruslařky na vytouženou desítku při mistrovství světa v synchronizovaném bruslení nedosáhly.

V Praze skončily čtrnácté a místo vysněného posunu vzhůru klesly oproti loňskému šampionátu o jednu příčku. "Měli jsme vynikající programy. Jenže když o jejich technické hodnotě rozhodne jediný člověk, jste bezmocní," povzdechl si Blaťák.

Sedminásobné mistryně republiky doplatily na nový systém bodování, který se na světovémšampionátu používal podruhé. Pardubickému družstvu nebyly nakloněny zámořské technické specialistky.

"Nasbírali jsme od nich strašně málo bodů za technickou hodnotu. Byla to čísla, nad nimiž všichni nevěřícně kroutili hlavami," řekl Blaťák.

Byla to ztráta, která už nešla dohnat, přestože rozhodčí nás řadili mnohem výš. Připravila nás o desáté místo."

Technické specialistky přisoudily některým prvkům Orionu mnohem nižší obtížnost, než s jakou skupina počítala. "Řada z nich patřila do vyššího stupně, a tudíž by měly být i výrazněji ohodnoceny," podotkl Blaťák.

Skládaly jsme obtížnost jízdy tak, abychom co nejvíce vyhověly novému hodnocení. Rozhodčí nám to však neuznali," řekla trenérka Jana Skřivánková starší.

Paradoxně při lednovém mistrovství republiky předvedlo pardubické družstvo naprosto totožné programy. A s hodnocením prvků nemělo problém.

"Měly jsme tam úroveň o tři třídy výš," upozornila kapitánka Skřivánková. "Programy zůstaly bez úprav, jen je děvčata dva měsíce pilovala. A najednou měly slabší hodnotu. Podle stejných pravidel!" kroutil hlavou Blaťák.

"Dohromady to dělalo osmnáct bodů. A nám chybělo k desítce sedm bodů," upozornil manažer. Po krátkém programu figuroval Orion na čtrnácté příčce. "Bylo tam pár drobnějších chybiček," podotkla trenérka.

Volná jízda ale týmu vyšla parádně. Svým výkonem na chytlavou hudbu z filmu Pomáda si podmanil publikum v pražské T-Mobile Areně. "Po celou jízdu jsme slyšeli, jak diváci bouřili," pochvalovala si kapitánka.

"Děvčata jela skvěle," dodal Blaťák. Nic na tom nezměnil ani pád jedné členky skupiny. "Byla to drobnost, která nás připravila o jeden bod. Ostatní padaly mnohem víc," řekl Blaťák.

I přes vynikající výkon však kýžena odměna nepřišla. Návrat na desátou příčku, kterou Orion obsadil už v letech 2003 a 2004, nevyšel.

"Nový systém bodování ještě není tolik objektivní," prohlásil Blaťák. "Umístění na českém ledě mrzí dvojnásobně, ale musíme na to rychle zapomenout. Nesmí nás to otrávit."

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze