Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Skvělý Bartoš táhl Orion na českém motokrosovém mistrovství družstev

Motokrosový Orion Cup v Benátkách u Litomyšle | foto: Michal Klíma, MAFRA

11 2014
Především zásluhou výtečně závodícího veterána Petra Bartoše, úřadujícího vicemistra Evropy, vyválčili motokrosaři litomyšlského Orion-RS Petrol-SZA Racing Teamu stříbrné medaile na mistrovství republiky tříčlenných družstev v západočeském Lokti.

Bartoš dojel první ve společné rozjížďce kubatur MX1 a MX2 a po velkém souboji vydřel ještě třetí místo v rozjížďce MX1 a MX3. Týmová jednička František Smola přidala jedno druhé místo a neztratila se ani posila ze Šternberka Martin Krč.

„Petr všechny naše příznivce, kteří na družstva opět dorazili v hojném počtu, svým výkonem nadchnul. V závěrečné rozjížďce sice odstartoval až jako desátý, ale postupně všechny předjel, což nás posunulo na konečnou druhou příčku,“ chválil manažer Orionu Petr Kovář.

Přes úspěch v rozjížďce tříd MX2 a MX3, kde dorazil do cíle za někdejší hvězdou Orionu Martinem Michkem, ho naopak trochu zklamal třetí muž MČR jednotlivců František Smola, který v poslední jízdě upadl. Ztrátu už nebyl s to dohnat a dojel jedenáctý.

Motokrosař Petr Bartoš

Motokrosař Petr Bartoš

„Jednou zajel to, co se od něj očekává, podruhé to už bylo horší,“ komentoval to Kovář.

Za Orion na rozdíl od loňského roku tentokrát nemohl pro nesouhlas současného týmu startovat jeho jmenovec Václav, a tak sáhl po druhém nejlepším junioru Krčovi.

„Letos přešel ze dvoutaktu na čtyřtakt a Vaška Kováře mocně stahuje, jeho nadvláda se vytratila. Martin je s ním schopný soutěžit jak v juniorech, tak i v seniorech. Přitom je o rok mladší,“ poznamenal šéf Orionu.

Ten přiznal, že jeho borcům k pódiovému umístění pomohla i nízká účast pouze třinácti družstev, když chyběl například tradičně silný Osička MX Team.

„Tohle musejí zvážit ‚kormidelníci‘ soutěže. Bylo dost závodů ve stejný termín a navíc to je pro řadu týmů do Lokte daleko. Přemýšlejí o tom, že by šampionát vrátili do středu republiky. Ideální by byl Pacov,“ uvedl Kovář.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze