Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Orange Bowl představil tenisové naděje

18 2000
M i a m i - Možná budoucí tenisové hvězdy se představily ve a floridském Miami na slavném Orange Bowlu, tradičním setkání tenisových juniorů považovaném za jakési mistrovství světa. V nejsledovanějších kategoriích do 18 let se z výhry radoval Bulhar Jenev, jehož tažení turnajem bylo impozantní, dívčí kategorie se stala kořistí Rusky Věry Zvonarevové. Českým talentům se tolik nedařilo.

Pozici nejvýše nasazeného hráče potvrdil Todor Jenev absolutně. Bulharský tenista využil neúčasti světové jedničky a loňského vítěze Američana Roddicka a na své cestě k triumfu válcoval jednoho soupeře za druhým. Za celý turnaj ztratil jediný set a i ve finále proti Brazilci Soaresovi mu stačily tři sady. Jenev je prvním vítězem Orange Bowlu pocházejícím z Bulharska.

Dívčí kategorii v posledních letech ovládají tenistky Ruska a Španělska. Letos vyšla řada na ruskou tenisovou školu. Její zástupkyně Věra Zvonarevová přitom rozhodně nepatřila k favoritkám. Pátnáctá nasazená narazila na Rumunku Edinu Gallovecovou, jež ve čtvrtfinále vyřadila českou tenistku Renatu Voráčovou, a k vítězství dokráčela po setech 7:6 a 6:4.

České tenisové naděje se letos příliš neprosadily. Mezi chlapci se žádný z českých tenistů nedostal přes osmifinále, z dívek dospěla mezi posledních osm pouze právě Renata Voráčová. Výraznější roli hrály pouze dívky v soutěži deblů. Pár Cetkovská, Voráčová se zastavil až na pozdějších vítězkách; argentinsko-maďarské dvojici Dulková, Kaprošová podlehly v semifinále 6:3, 7:6. Stejného úspěchu dosáhla i Barbora Strýcová ve dvojici s  Američankou Raovou.

Orange Bowl se hraje od roku 1947 a za dobu své existence se etabloval jako jedna z nejvýznamnějších juniorských tenisových událostí roku. Vždyť mezi vítěze patří taková jména jako Evertová, Jeagerová a Sabatiniová, či z mužů Roach, Borg, McEnroe a Medveděv. Slavné období českého tenisu indikoval rok 1977,kdy na Floridě kralovali Ivan Lendl a Hana Mandlíková.

Výsledky: Kategorie do 18 let:
Junioři - finále:
Jenev (1-Bul.). - Soares (14-Braz.) 7:5, 6:2.
Juniorky - finále: Zvonarevová (14-Rus.) - Gallovitsová (10-Rum.) 7:6 (7:4), 6:4.

Čtyřhra:
Junioři - finále:
Echagaray - Gonzalez (Mex.) - Madarovski - Tipsarevic (Jug.) 7:5, 2:6, 6:2 
Juniorky - finále: Dulková, Kaprošová (Arg/Maď) - Britová, Etiennová (Mex/Hai) 6:3, 6:1 
 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze