Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Opomíjenému Caseymu se povedl vstup do finále PGA Tour

Paul Casey je jediným z první pětky FedEx Cupu, kterému se podařilo zahrát pod par. | foto: AP

24 2010
Po prvním kole má Tour Championship tři lídry. Ani jeden z nich není Američan. Geoff Ogilvy je z Austrálie, Luke Donald a Paul Casey pocházejí z Anglie.

Na úvod finále PGA Tour se hráči na hřišti v East Lake Golf Clubu docela potrápili. Na to, že na turnaji Tour Championship hraje třicet nejlepších, je až nezvykle hodně z nich v plusových číslech. Hned jednadvacet hráčů se nedokázalo dostat pod par.

Velmi dobrou formu opět potvrdil sedmý hráč světa Paul Casey, který k údivu všech není v rydercupovém výběru Colina Montgomerieho. Přiblížila se mu však náplast v podobě vítězství FedEx Cupu, dá se říci sezony PGA Tour, a s tím spojené prémie deset milionů dolarů.

Ač ve finále PGA Tour nováček, je jediným z první pětky fedexcupového žebříčku, kterému se podařilo zahrát pod par. Právě prvních pět hráčů žebříčku má jistotu, že když zvítězí, FedEx Cup je jejich.

Geoff Ogilvy, Tour Championship, 1. kolo

Spolu s Angličany Paulem Caseym a Lukem Donaldem je v čele i Australan Geoff Ogilvy.

"Při tom horku, západu slunce a větru to bylo velmi těžké hřiště," upozornil na enormně vysoké teploty v Atlantě, které zapříčinily, že na hřišti usychá tráva a greeny byly velmi tvrdé a rychlé. I proto bylo k vidění hned několik trojputtů z relativně krátkých vzdáleností.

Na greeny si Casey nestěžoval. "Je velmi náročné udržet míček na greenu. Ale jsou v perfektním stavu a dá se na nich proměnit hodně puttů, což se mi dneska dařilo," dodal.

"Nepotřebuji extra motivaci. Jsem namotivovaný dost," uvedl k tomu, zda chce Colinu Montgomeriemu poslat do Walesu vzkaz, že udělal velkou chybu, když jej při divokých kartách přehlédl.

Luke Donald, Tour Championship, 1. kolo

Luke Donald je jedním ze tří hráčů, kteří po prvním kole Tour Championship vedou. 

Spolu s Caseym je vedení jiný Angličan, jemuž naopak Montgomerie divokou kartu udělil - Luke Donald. "Zahrál jsem několik dlouhých birdie puttů, docela se mi dařilo zasahovat greeny. Byl to solidní start," uvedl Donald, jenž na PGA Tour nevyhrál od roku 2006.

"Cítím, že potřebuji znovu vyhrát. Cítím, že na to mám, tvrdě jsem na tom pracoval," dodal.

Třetím do party lídrů je Australan Geoff Ogilvy.

Matt Kuchar, Tour Championship, 1. kolo

Matt Kuchar za podpory domácích fanoušků nezačal dobře.

Dosavadní lídr a domácí favorit Matt Kuchar nevstoupil do turnaje nejlépe. Za celé kolo nezahrál jediné birdie, naopak čtyřikrát připisoval ránu. Na skóre +2 a 19. místě jej drží eagle z patnácté jamky.

Další výkon jako na horské dráze předvedl Phil Mickelson, jemuž se i kvůli zdravotním problémům v posledních týdnech nedaří. Předvedl řadu špatných ran, ale blýskl se i ránou dne, po které na dvanáctce zapisoval eagle. O tři jamky později jej zopakoval, ale zároveň za celé kolo nasbíral čtyři bogey. Hřiště nakonec obešel za 69 ran a se skóre -1 je šestý.

Phil Mickelson, Tour Championship, 1. kolo

Phil Mickelson na začátek předvedl směsici skvělých i špatných úderů.

"Je to lepší pozice, než jakou měl loni," zmínil vstup do loňského ročníků, který díky skvělému finálovému kolu vyhrál. Mickelson má na zisk FedEx Cupu, který mu loni o kousek vyfoukl Tiger Woods, menší šance, ale mnohem větší se mu naskýtají k sesazení Woodse z postu světové jedničky.

Tour Championship - po 1. kole

1. Paul Casey (Anglie) 66, Luke Donald (Anglie) 66, Geoff Ogilvy (Austrálie) 66 (-4)
4. Jim Furyk (USA) 67 (-3)
5. Čche Kjong-ču (Jižní Korea) 68 (-2)
6. Kevin Na (USA) 69, Hunter Mahan (USA) 69, Phil Mickelson (USA) 69, Jason Day (Austrálie) 69 (-1)
10. Kevin Streelman (USA) 70, Ryan Moore (USA) 70, Tim Clark (JAR) 70 (par)

Autor:


Avokádové quacamole
Avokádové quacamole

Rychlovka, kterou zvládne a miluje každý.

Najdete na iDNES.czmobilní verze