Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Opavští stále hledají optimální složení týmu

3 2006
Opava - Marodi se pomalu vracejí do mužstva opavských volejbalistů. Opavští včera v Kladně ve třetím kole extraligy vyhráli 3:1 (-18, 25, 29, 23). Jejich sestava se už pomalu ustaluje. Přesto trenér Martin Demar říká: "Ještě, že je tady Jakub Novotný. Pátek (přezdívka Novotného) mančaft zatím táhne."

Samotný Jakub Novotný ale není se svými výkony úplně spokojený. "Třeba ve druhém kole s Ústím mi první dva sety nevyšly," podotkl.

"To bych neřekl," namítl Demar. "I tak uhrál spoustu míčů. Úspěšnost v útoku měl 65 procent. A že ho dvakrát třikrát zablokovali, to je úplně normální, vždyť na něj chodí trojblokem."

Opavští ale pořád po letní kalvárii se zraněními mají problémy se složením mužstva. "Navíc nevíme, zda Pátek u nás zůstane, nebo odejde," podotkl Martin Demar.

Těší ho však lepšící se výkony Jana Svobody, který měl v létě zlomenou ruku a poprvé za Opavu nastoupil až minulý týden. A místo univerzála, kde nyní hraje Jakub Novotný, přijal roli přihrávajícícho smečaře.

Demar se se Svobodou o výpomoci na smeči bavil už před příchodem Jakuba Novotného. "Říkal, že se toho nebojí."

Jan Svoboda je jeden z marodů, který se vrací do hry. Dalšími jsou po operaci ramena smečaři Jan Jarolím a David Steffan. Ten se včera už naplno zapojil do hry.

"Pořád jsme ještě na začátku ligy, mančaft se rozjíždí a poznává," řekl Martin Demar, jemuž na hřišti chybí větší bojovnost.

"Kluci potřebují ještě více vyhecovat," upozornil. "A problém je i v tom, že si po několika chybách přestávají věřit. Sebedůvěru ale musejí mít pořád, i když prohráváme o tři čtyři body."

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze