Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Opavští hráči selhali psychicky

23 2006
Opava - Semifinálová bitva krajských rivalů v extralize volejbalistů nebude. DHL Ostrava od 29. března bude hrát s Českými Budějovicemi. Ty ve čtvrtfinále vyřadily Ferram Opava 4:2 na zápasy. "Věřil jsem, že se do Opavy vrátíme k rozhodujícímu sedmému utkání, ale někteří hráči podlehli atmosféře," prohlásil opavský trenér Rastislav Chudík po úterním střetnutí na jihu Čech.

Opavští tam vedli 2:0 na sety, jenže v dalších dvou uhráli po 16 bodech a v tie-breaku 7. Prohráli 2:3 a sezona jim skončila dříve, než čekali.

"Je to velké zklamání, vše si musíme pořádně rozebrat," prohlásil šéf opavského klubu Lubomír Rabinský.

Ferram v Českých Budějovicích ve dvou duelech vedl 2:0 na sety a dvakrát prohrál. "K tomu jsme doma nevyužili několik setbolů," upozornil trenér Chudík. "Problém byl v psychice hráčů. Někteří v těžkých fázích hry selhávají, nedokáží situace řešit s chladnou hlavou."

 Které hráče měl na mysli, ale neprozradil.

Opavští se museli vyrovnávat s nemocemi a zraněními. V minulých dvou zápasech jim citelně chyběly klid a zkušenosti blokaře Martina Demara, jenž si léčí zánět achillovky.

Dá se nyní čekat zemětřesení v opavském týmu? "Ke změnám zřejmě dojde," připustil trenér Chudík. "Rozbíjet celý tým by ale nebylo dobré. Rozšířit kádr bychom však potřebovali, i když to bude záležet na ekonomických možnostech klubu." T

ým mimo jiné potřebuje najít stabilního libera, protože v této sezoně se na tom postu vystřídali hned čtyři hráči. "Nejlépe jsme na tom s blokaři," prohlásil Chudík.

"Demar a Sukuba mají kvalitu, přičemž se k nim přidává stále se lepšící Piovarči. Další posty bychom ale potřebovali doplnit." Na České Budějovice nyní narazí DHL Ostrava. První dva zápasy budou v Ostravě 29. a 30. března od 17 hodin.

Co by Rastislav Chudík poradil ostravským volejbalistům, aby nedopadli jako Opavané? "Aby hráli svůj dobrý volejbal, ale i tak si zřejmě sáhnou na dno sil," podotkl opavský trenér.

"České Budějovice chytily druhý dech, už budou hrát uvolněně a Ostrava bude pod větším psychickým tlakem. Má ale dost zkušených hráčů, aby to zvládla."

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze