Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jde to hrát i s českými basketbalisty, těší Cveka tažení Opavy

Viktor Cvek po návratu do Opavy. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

27 2014
Čtyři zápasy, čtyři výhry. Návrat do basketbalové Opavy křídelníkovi Viktoru Cvekovi vychází. Do klubu se vrátil po třech a půl sezonách. Tým s ním v Mattoni NBL jen vyhrává a drží si třetí příčku.

"Zatím to je super," usmál se pětadvacetiletý Cvek. "Obstojně se pereme i se zraněními. Není tolik vidět, že nám chybějí klíčoví hráči. A v sobotu jsme porazili Ústí nad Labem, dalšího soupeře, který nám dýchá na paty."

Čím to, že jste tak najednou odešel z USK Praha?
Byl jsem s vedením domluvený, že mě v případě zájmu jiného týmu uvolní. A toho jsem využil, když jsem měl možnost vrátit se do Opavy. (Za tu hrál od svých 11 let.).

S USK hrajete ve čtvrtek další utkání Mattoni NBL. Zdá se, že pražský tým v této sezoně skomírá. Je to tak?
V přípravě jsme hráli mnohem lépe než v mattonce. Kdybych ale věděl, co se tam děje, tak bych, ještě když jsem tam byl, poradil trenérovi, jak z toho ven. Nevím. Přitom mi nepřijde, že by se kádr oproti předchozí sezoně nějak změnil. Přišel Aleš Chán, odešel jen Boris Meno. Vážně nevím.

V roce 2010 jste z Opavy neodcházel do Brna v nejlepším. To už je minulost?
Doufám, že je vše zapomenuto. Tehdy jsem potřeboval změnu, ale už je to vážně pryč. Jsem rád, že jsem měl příležitost se do Opavy vrátit.

Co říkáte tomu, že Opava v této sezoně hraje tak dobře?
Mě to nepřekvapuje. Loni, když tady přišel Láďa Sokolovský, tak se ten tým konsolidoval. Teď před sezonou přišel Martin Gniadek, další výborný hráč do rotace. K tomu se mattonka hodně vyrovnala a Opava je silný tým s výborným trenérem a zázemím.

Daří se vám a přitom, až na Černohorce Djukanoviče nemáte v kádru žádného cizince.
I to ukazuje, že jde hrát jen s českými basketbalisty. Ústí minule proti nám nastoupilo se čtyřmi Američany a jedním Čechem. Možná to je dobré pro diváky, ale pro český basket asi ne. Ta cesta Opavy, sázet na tuzemské hráče a odchovance, je mnohem lepší. Chápu ale, že to tak nejde ve všech týmech, protože českých hráčů není dostatek. Proto kluby musejí angažovat také cizince.

Zmínil jste Ladislava Sokolovského. Jenže právě on je nyní mezi zraněnými. Zatím není jasné, kdy kvůli problémům s vazy v rameni bude moci nastoupit.
Je to velké oslabení. Proti Ústí jsme se ale s jeho absencí i s absencí dalších kluků poprali. Ale věřím stejně jako ostatní, že se Láďa brzo do hry vrátí. Třeba už nyní v Praze.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze