Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Hudeček: Těším se na české pivo, chybět mi bude francouzská ležérnost

Český volejbalista Ondřej Hudeček | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

2 2016
Nedávný kapitán reprezentace Ondřej Hudeček uzavřel svou třináctiletou misi ve Francii a vrací se do extraligy. Za nové působiště si ikona českého volejbalu poslední dekády zvolila Karlovarsko. Se čtvrtým týmem uplynulé sezony nejvyšší soutěže podepsal pětatřicetiletý smečař smlouvu na dvě sezony.

Když v roce 2003 odcházel za volejbalem do zahraničí, nejspíš netušil, kolik času uplyne, než se vrátí zpátky domů. Do Francie cestoval ještě jako svobodný mládenec, teď už je hlavou rodiny a tátou dvou dětí.

„Trochu se bude stýskat všem, strávili jsme tady dlouhý kus života,“ uvědomuje si smečař Ondřej Hudeček. Po třinácti letech ve francouzské lize ho čeká angažmá v Karlovarsku.

Ve Francii jste strávil podstatnou část kariéry. Letošní návrat do Česka byl plánovaný?
Tak úplně plánované to nebylo, ale jelikož děti odrůstají, věděli jsme, že nás návrat do Čech brzy čeká. A když se naskytla tak dobrá nabídka, rozhodli jsme se vrátit.

Komu z rodiny se bude stýskat nejvíc?
Trochu se bude stýskat všem, strávili jsme tady dlouhý kus života, děti tu chodí do školky a do školy. Navíc jsme teď žili už pět let ve stejném městě, takže jsme si tu vytvořili určité vazby, děti tady mají kamarády. Výhodou našeho návratu je, že budeme blíž rodině, tím se to vykompenzuje.

Co vám bude v Česku chybět?
To asi teprve zjistím, až budu v Čechách žít. Francouzi jsou jiný národ, žili jsme tam třináct let a zvykli jsme si na něj. Asi mi tady bude chybět taková francouzská ležérnost.

A na co se naopak těšíte?
No, můžu říct, že se těším na české pivo.

Čím vás přesvědčila nabídka Karlovarska?
Vidím v tom svou další osobní výzvu. Je to nový klub, který má hlad po úspěchu. Teď jsem hrál v klubu, který měl také ambice, ale těžko by mohl pomýšlet na titul nebo jiné vysoké umístění. V Karlovarsku se tým staví tak, aby hrál v silné čtyřce a byl schopný konkurovat těm nejlepším. To je pro mě zásadní motivace.

Prezidenta klubu Jakuba Novotného a trenéra Jiřího Nováka znáte ještě jako spoluhráče. Jaké to je být najednou jejich „svěřencem“?
Oni jsou pro mě především zárukou kvality. Oba trénovali pod vedením špičkových trenérů, Jirka Novák byl dlouho hvězdou Paříže, předního evropského klubu. Jakub Novotný prošel řadou nejlepších soutěží a ví, jak to v profesionálních klubech chodí. V Karlovarsku tak dokáže vytvořit ty nejlepší podmínky.

V reprezentacích nižších věkových kategorií vás zase vedl Josef Novotný, čestný prezident VK Karlovarsko. Jaké bude setkání s ním?
Setkání to bude zajímavé. Je to už hrozně dávno, co nás Pepa Novotný s Jirkou Zachem s klukama v kadetech a juniorech uvedli do světa volejbalu. Byli jsme na mistrovství Evropy a na olympiádě mládeže a poprvé jsme přičichli k mezinárodnímu volejbalu. Je to člověk, od kterého jsem dostal spoustu užitečných rad, byla to výborná škola a i díky tomu jsem pak odešel do ciziny. Jsem rád, že i on je v klubu, to je další záruka, že se to v Karlovarsku dělá dobře.

Nakolik sledujete českou extraligu? Jakou má úroveň?
Extraligu jsem sledoval jako každý hráč v cizině, takže hlavně výsledky. Přišlo mi, že letos se soutěž zvedla, Brno a Karlovarsko šly nahoru, Kladno nakupuje chytře, má kvalitní hráče. Je vidět, že i týmy ze druhé vlny jsou silné. Brno navíc hostilo zápasy v hokejové aréně, kam přišla spousta diváků, tím se zvýšil kredit extraligy.

A na co se může český fanoušek těšit, až uvidí v akci dlouholetého reprezentačního kapitána?
Budu se snažit být na hřišti lídrem a předávat zkušenosti mladým klukům, budeme mít v družstvu některé talenty. Chci, aby se to líbilo i fanouškům. Vím, jak důležité je pro hráče vědomí, že na něj chodí lidi. Je to zároveň obrovská zodpovědnost a motivace k tomu, aby podal na hřišti co nejlepší výkon. Udělám všechno pro to, aby sezona byla úspěšná.Najdete na iDNES.czmobilní verze