Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Málem šel na Kanáry, Balvína však pro Sevillu zachránil trenérův konec

Český pivot Ondřej Balvín (modrá 5) při úvodním rozskoku přípravného klání v Polsku. | foto: PZKosz / Andrzej Romaňski

18 2015
Zažívá neklidnou sezonu. A tenhle neklid kolem Ondřeje Balvína se ještě vystupňoval v lednu. Český basketbalista po čtyřech a půl sezonách málem opustil Sevillu. Ale nakonec zůstal a přestal leštit lavičku. Ve španělské lize už zase skáče pro doskoky, bloky a body.

Co se stalo? Trenérem týmu ze Sevilly od 23. ledna není Scott Roth. Na jeho místo přišel Luis Casimiro. A jasně poslední celek ligy se po třech výhrách v řadě posunul přes tři rivaly.

Takže vyjednávání o přesunu dvaadvacetiletého Čecha do Gran Canarie rázně ustalo. Po jeho dvanácti bodech proti Valencii či deseti v Zaragoze už není ke změně důvod.

Ondro, přiznejte, o kolik se zvedla nálada v Seville v posledních týdnech po úspěšných zápasech?
Nálada šla hodně nahoru. Hlavně v šatně to je znát. Tým se více stmelil a všichni kolem nás jsou pozitivnější. Fanoušci začínají chodit na zápasy a fandí nám a není už všude cítit tolik tlak na klub, jak to bylo před pár týdny.

V čem došlo k největší změně?
Největší změna po odchodu trenéra Rotha byla asi v tom, jak hráči začali táhnout za jeden provaz. Už jsme nebyli hráči, co hrají na své triko, ale začali jsme fungovat jako jeden tým. Hlavně v obraně jsme začali dělat výpomoci a v útoku hrajeme více kolektivně.

Vaše role v týmu je nyní výraznější. Co pro vás důvěra nového trenéra znamená?
Řekl bych že jsem hráč, který musí mít dobrý vztah s trenérem založený na vzájemné důvěře, což se Scottem Rothem byl problém. S novým trenérem jsme si spolu na začátku sedli po prvním tréninku a vyříkali jsme si z očí do očí, co oba chceme. To mi hodně pomohlo.

Jak se vám dařilo zvládat období, kdy vám po dobré loňské sezoně i reprezentačním létu trenér nedával tolik příležitostí?
Ze začátku to bylo hodně těžké se s tím srovnat. Hlavně v hlavě jsem to měl dost pomotané, ale postupem času jsem se nad to povznesl, i když to bylo hodně těžké a snažil se tu situaci vyřešit. Nejdříve s trenérem, a když to nepomohlo, tak s agentem. Řešili jsme možnost mého odchodu, který nakonec byl v poslední chvíli novým trenérem zastaven a s jeho příchodem šla moje psychika nahoru.

Kam až to v tabulce může „nová“ Sevilla dotáhnout?
To je otázka, na kterou nikdo nezná odpověď. Jisté je, že tahle nová Sevilla se chce co nejdále vzdálit posledním dvěma sestupovým místům, aby jsme měli klidnější závěr sezony a nesnažili se to vše honit na poslední chvíli proti těžkým soupeřům.

Jaké pro vás bylo v desátém kole nastoupit proti Barceloně a tedy i dlouholetému parťákovi Tomáši Satoranskému?
Upřímně, nic zvláštního. Je to spoluhráč, se kterým jsem byl pět let v kuse i v létě a byl jsem rád, že on je také jednou na druhé straně než jsem já.

Máte 14 dní zápasovou pauzu kvůli Copa del Rey. Dostanete i krátké volno nebo budete tvrdě trénovat na důležitý závěr základní části?
Už máme dané datum volna a já plánuji přiletět na pár dní do Česka. Potřebuji si vyřídit administrativní věci, co na dálku vyřídit nejdou a také mám v Česku přítelkyni, která se vracela kvůli zkouškám na vysoké škole a brala s sebou našeho psa, takže mě čeká zároveň i takový výlet za rodinou.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze