Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Olympionici proměnili úspěch i v nová auta

10 2000
M l a d á B o l e s l a v - Nejen ve slávu, přijetí u prezidenta či obrovskou radost z životního úspěchu, se může proměnit účast na stupních vítězů na olympijských hrách. Zisk medaile bývá oceněn i jinak, třeba autem. Mladoboleslavská Škodovka dnes předala první várce medailistů ze Sydney sponzorské vozy. "Nové auto jsem už potřeboval," poklepal na kapotu stříbrné Octavie stříbrný skeetař ze Sydney Petr Málek. "Když jsem se nedávno zúčastnil slavností recepce na pražském Hradě, musel jsem svého devět let starého renaulta založit klínem, aby mi neujel z kopce. Odešla ruční brzda," vysvětloval.

Vedle Málka usedl do Octavie i stříbrný boxer Rudolf Kraj. Třetí místo z olympiády bylo ohodnoceno o trošku méně. Deblkanoisté Tomáš Máder a Marek Jiras spolu se střelcem Martinem Tenkem dostali menší Fabie.

"Vypadá to, že tam máme kazeťák i s CD," konstatoval s uspokojením nedočkavý skeetař Málek, poté co přes okýnko zjišťoval vnitřní výbavu stříbrné Máderovy Fabie. Málkovi se nový vůz náramně hodí: "Příští týden s ním pojedu do Itálie. Potřebuji od výrobce novou pažbu." Nejdelší cestu domů z Mladé Boleslavi absolvuje s novým vozem střelec Martin Tenk: "Do Ostravy mě čeká něco okolo čtyř set kilometrů," předesílá. "Těším se jak si Fabii na dálnici otestuji. Mám auta rád." Tenk kvůli nové Fabii prodal Octavii, kterou používal doposud. "Nemá smysl mít dvě auta a Fabia mi kromě menšího kufru vyhovuje více."

Opálený Máder se před týdnem vrátil z Nepálu: "Sjížděli jsme na raftu řeku." Zvědavému boxeru Krajovi pak prozradil, že byl tentokrát na vodě bez partnera v kanoi Marka Jirase. "Jsme spolu téměř celý rok, musíme si od sebe odpočinout." I kanoista se ovšem častěji pohybuje po zemi. "Auto se mi moc hodí. Využiji ho zdaleka nejvíc ze všech dopravních prostředků," pochvaloval si Máder sponzorský dar.

Jen Rudolf Kraj přiznal, že oproti "civilní" Octavii dává přednost sportovněji vyhlížejícímu vozu: "Mám rád rychlou jízdu. I když Octavia jede jak střelená, rozdíl šedesáti koní je znát," porovnal boxer nový vůz se svým červeným sporťákem Oplem Calibrou.
 
Ostatní medailisté ze Sydney si vozy převezmou později: druhý nejlepší desetibojař Roman Šebrle, třetí v triatlonu Jan Řehula. Na olympijské šampiony oštěpaře Jana Železného a kanoistku Štěpánku Hilgertovou čeká nejluxusnější verze Octavie, model Laurin a Klement.

Deblkanoisté Jiras a Máder v novém voze.

Pětice obdarovaných medailových olympioniků pózuje u nové Málkovy škodovky. Zleva: Petr Málek, Martin Tenk, Rudolf Kraj, Marek Jiras a klečící Tomáš Máder.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze