Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Olomoucké volejbalistky se v Českém poháru přiblížily k postupu

VE STŘEHU. Olomoucké volejbalistky Martina Viestová (vlevo) a Julia Ferulík-Jesina | foto: Stanislav Heloňa

26 2010
Pouhé dva sety ztratily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc během domácího turnaje čtvrtfinále Českého poháru a výrazně si tak přiblížily možnost postupu mezi nejlepší čtyřku. Nedařilo se zdravotními potížemi pronásledovanému Šternberku, jenž ani jednou nezvítězil.

O postupu do semifinále se rozhodne na začátku listopadu v Praze.
Olomouckou čtvrtfinálovou skupinu zahájil domácí tým výhrou 3:1 nad Šternberkem a pokračoval vítězstvími 3:0 s Olympem a 3:1 s Ostravou.

"Nejdůležitější byl zápas s Olympem, což je vedle nás druhý největší adept na postup," konstatoval trenér vysokoškolaček Jiří Teplý, kterého ale mrzely ztracené dva sety se Šternberkem a Ostravou.

"I ty totiž mohou v konečném účtování hrát roli. Celkově jsme podávali střídavé výkony, byly tam dobré sety, ale i výpadky. Potřebujeme častější herní zátěž, abychom mimo jiné také zapracovali naši novou nahrávačku Martinu Viestovou," zmínil Teplý.

Jeho tým se ve druhém pohárovém turnaji bude snažit o postup do semifinále. "Bude to chtít znovu porazit Ostravu a Šternberk a uhrát dobrý výsledek s Olympem," ví zkušený kouč.

Smůlu si v Olomouci vybraly hráčky Sokola Šternberk, které se musely vyrovnat s několika absencemi. Po prohře s domácím družstvem padly Šternberanky s Ostravou i Olympem vždy v pěti setech.

"Pokud bychom byli kompletní, tak bychom některé z těchto utkání určitě zvládli," věřil trenér Sokola Adrián Ferulík.

S sestavě mu chyběly Klhůfková s Obornou, jen jeden den mohla hrát Baďurová a Hrabalová navíc nastupovala nemocná. "To už byl velký zásah do sestavy. Přesto jsme podali dobré výkony a na druhém turnaji chceme aspoň jednou vyhrát," plánuje Ferulík.

Druhý čtvrtfinálový turnaj Českého poháru volejbalistek, který definitivně rozhodne o postupu do semifinále, bude 5. a 6. listopadu hostit hala pražského Olympu.

Mezi nejlepší čtyřku postoupí vítězové dvou čtvrtfinálových skupin, kteří se poté utkají o finále, a také lepší tým z druhých míst. Na toho bude čekat v semifinále přímo nasazený Prostějov.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze