Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Olomoucké házenkářky nevyhrávají, navíc jedou do Šaly

Andrea Königová z Písku zakončuje na branku Olomouce. | foto: František Panec, MAFRA

3 2014
Těžké chvíle prožívají olomoucké házenkářky, zapomněly totiž vyhrávat. Naposledy se jim to podařilo v 6. kole interligy s Jindřichovým Hradcem, tedy bezmála před čtvrt rokem. Nic na tom nezměnil ani přípravný turnaj v Partizánske mezi svátky. Navíc v pátek se v předehrávce 10. kola interligy Zora představí na půdě silné Šaly (18.00).

Tři měsíce bez výhry zní sice strašidelně, soutěžních zápasů ale díky rozháranému programu interligy Zora moc neodehrála. Navíc mezinárodní soutěž přerušilo na měsíc mistrovství světa.

Dámy si přestávku zpestřily celkem šesti přípravnými zápasy, včetně tří na turnaji v Partizánske o uplynulém víkendu. "Pokud chceme, aby se tým zlepšil, jde to jedině v utkáních. Snažili jsme se procvičit varianty obran, oprášit rychlý útok a trochu se posunout v postupném útoku," uvedl trenér Jan Bělka pro web klubu.

Zora postupně podlehla domácímu týmu 27:29, pak ukrajinskému Užhorodu vysoko 33:45 a na závěr nestačila na tým polské nejvyšší soutěže Olimpia Nowy Sącz 25:28.

"Turnaj i předchozí zápasy splnily naše očekávání. Určitě by bylo dobré, abychom získali i vítězství, ale beru to tak, že jsme hráli se silnými soupeři a ve všech zápasech jsme sahali po výhře.

I proti Užhorodu to bylo ve 40. minutě o dvě branky, s Partizánským jsme vedli o šest branek, ale nedotáhli jsme to. S Polkami jsme zase nezachytili jejich náskok, a byť jsme stahovali, vyrovnat jsme nestihli. V zápasech jsme prostřídali všechny hráčky," zdůraznil kouč.

V pátek se Zora představí v Šale, kde v historii interligy dosud nedokázala vyhrát. Málokdo čeká, že by se to mělo změnit právě teď. "Šala je jeden z lepších celků whilky. Letos nás dvakrát porazil, ale věřím, že dokážeme překvapit, i když to bude hodně těžké," věří Bělka.Najdete na iDNES.czmobilní verze