Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Olomoucké volejbalistky se porvou s nechtěnou rolí sparingpartnera

Olomoucká volejbalistka Paula Kubová | foto: Miloslav Jančík, MF DNES

20 2016
Potřetí za posledních devět let budou hrát volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc o mistrovský titul ve finále extraligového play-off. V roce 2008 ztroskotaly na pražském Olympu a zatím naposledy před pěti lety na Prostějovu. A právě český šampion z posledních sedmi ročníků tuzemské nejvyšší soutěže čeká na vysokoškolačky i nyní. Finálová série hraná na tři vítězství startuje ve středu v 17 hodin v Prostějově.

Zatímco prostějovský velkoklub s družstvem plným domácích i zahraničních reprezentantek projel do extraligového finále jako nůž máslem, když ve třech zápasech a se ztrátou jediného setu vyřídil pražský Olymp, univerzita měla cestu na vrchol podstatně těžší.

Semifinále s Ostravou sice zahájila ve své hale dvěma třísetovými výhrami, pak ale dvakrát klopýtla na soupeřově palubovce a finále tak musela vydřít až v pátém, rozhodujícím klání, které získala doma opět 3:0.

„Je to trochu naše nevýhoda, že máme za sebou tak těžkou sérii, po níž následuje hned ta finálová. Musíme teď dát holkám hlavně odpočinout a pak půjdeme do toho,“ říká trenér Olomoučanek Jiří Teplý.

„Jsme rádi, že jsme sérii ukončili ve třech zápasech,“ dodala kapitánka Prostějova Solange Soaresová.

Teplý zažil za uplynulých devět let řadu bitev s prostějovským gigantem a většina z nich skončila vítězstvím pravidelného účastníka Ligy mistryň. Také proto zůstává zkušený kouč před finálovým vyvrcholením sezony nohama pevně na zemi.

„Prostějov dominuje soutěži již dlouho a my jsme opět nechtěně trochu v roli sparingpartnera. Určitě boj o titul dopředu nevzdáváme, ale je nám jasné, že úspěchem by bylo i to, kdyby se nám podařilo vyhrát aspoň jedno utkání,“ uvažuje.

Všechny tři semifinálové bitvy jeho družiny s Ostravou, v jejíž sestavě se objevily hned čtyři aktuální české reprezentantky, sledovala v olomoucké hale zhruba tisícovka diváků, ti připravili skvělou a bouřlivou kulisu.

„Za fantastickou atmosféru divákům moc děkujeme. Myslím si, že lidé přišli hlavně na dobrý volejbal a ten jsme jim podle mě i nabídli. Věřím, že pokud budeme hrát v závěru této i v příštích sezonách dobře, tak fandové opět přijdou a vrátí do naší haly pravou sportovní volejbalovou atmosféru,“ přeje si Teplý. „A pokud by se nám ve finále náhodou povedlo třeba jednou zvítězit v Prostějově, tak by mohla být univerzitní hala po letech i vyprodaná.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze