Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Turnaj stolních tenistů v Olomouci už je bez Čechů, dohrál i Prokopcov

28 2015
Už v prvním kole skončily všechny tři české stolní tenistky v hlavní soutěži Czech Open. V Olomouci se s turnajem série ITTF World Tour rychle rozloučily Iveta Vacenovská, Hana Matelová a Renáta Štrbíková. Z mužských zástupců na úvod uspěl Dmitrij Prokopcov, vypadl Tomáš Konečný. Prokopcova pak hned v další fázi zastavil Korejec Čung Jong-sik.

Prokopcov po sedmisetové bitvě zdolal před zaplněnou tribunou ve sportovní hale Univerzity Palackého slovenského reprezentanta Wang Yanga 4:3. Vedl sice už 2:0, ale pak musel obracet stav 2:3. „Za stavu 2:0 se mi zdálo, že to bude lehčí zápas. On si zvykl a já to pak už tahal z kanálu,“ řekl Prokopcov. 

„Byl to docela atraktivní zápas a jsem moc rád, že tady bylo tolik lidí. Snad viděli dobrý pingpong.“ V druhém kole jej čeká Korejec Čung Jong-sik. „Budu se snažit dotáhnout to co nejdál. Tlak domácího prostředí je velký, ale když už lidi přijdou, člověk se chce předvést a udělat výsledek, ať nejsou zklamaní,“ uvedl Prokopcov.

Konečného smetl Liao Čcheng-Tching z Tchaj-wanu 4:0. „Nepředvedl jsem skoro vůbec nic, nemohl jsem se dostat do tempa. Přitom příprava proběhla dobře, cítil jsem se dobře, těšil jsem se na turnaj na domácí půdě, ale prostě se nesešlo vůbec nic. Celý zápas jsem se nemohl chytit. Věděl jsem, co mám čekat, ale nemyslel jsem si, že to bude až takové. Myslel jsem, že je to pro mě hratelný soupeř. Je to velké zklamání,“ uvedl Konečný.

Vacenovská prohrála stejně jako letos v Německu s teprve šestnáctiletou Japonkou Miju Katovou. Ve sportovní hale Univerzity Palackého podlehla po výsledku 2:4.

„Jsem zklamaná z předvedeného výkonu. Dělala jsem si video rozbor a vím, jak hraje, a nejsem schopna dodržet taktiku,“ zlobila se na sebe česká jednička. „Hraju jejich hru, místo abych donutila ji a hrála takticky správně, tak je to smutné. Kdybych hrála, co mám, tak takovou soupeřku porazit mám. Ale nedokázala jsem to.“

Úspěšná kvalifikantka Matelová nestačila na další Japonku Juku Išigakiovou (26.), proti které neuhrála ani set. „Její hra je pro mě hodně velký problém. Špatně čtu rotace, v prvním setu jsem špatně přijímala její servis, a s holkou, která je na světovém žebříčku tak vysoko, nejde hrát tak, že zkazíte čtyři pět příjmů,“ řekla.

Štrbíková odehrála proti Thajce Nanthaně Komwongové (124.) pouze šest míčků a za stavu 2:4 v první sadě pro zranění pravé nohy odstoupila. „Už tři týdny mám menší problémy s levou nohou. Tak jsem ji v tréninku podvědomě šetřila a přetížila si pravou,“ vysvětlila Štrbíková.

Ráno vůbec nemohla na nohu došlápnout, vzala si prášky proti bolesti a nohu si nechala zatejpovat. „Jinak chodit nemůžu,“ dodala.

Namále měla i hvězda Kasumi Išikawaová z Japonska. Pátá hráčka světa porazila Nizozemku Britt Eerlandovou až 4:3 na sety a 12:10 v rozhodující sadě.

Turnaj série World Tour ve stolním tenisu v Olomouci

Ženy:
Dvouhra - 1. kolo:

Katová (Jap.) - Vacenovská (ČR) 4:2 (-9, 6, 8, -8, 8, 9)
Išigakiová (Jap.) - Matelová (ČR) 4:0 (10, 8, 11, 7)
Komwongová (Thaj.) - Štrbíková (ČR) (4:2, skreč)

Muži: 
Dvouhra
1. kolo: 
Prokopcov (ČR)
- Wang Yang (SR) 4:3 (9, 8, -3, -9, -12, 11, 9)
Liao Čcheng-Tching (Tchaj-wan) - Konečný (ČR) 4:0 (5, 3, 3, 7)

2. kolo:
Čung Jong-sik (Korea) - Prokopcov 4:0 (10, 6, 7, 9).

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze