Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Olomouc dá dohromady silnější sestavu

28 2006
Olomouc - Naplno, ale zatím ještě v omezeném počtu, se na novou sezonu připravují interligové házenkářky Olomouce. Trenéru Lubomíru Krejčířovi chybí hráčky, které nastoupily na vysokoškolském mistrovství světa v Polsku. "Ale například Růžičková už s námi trénuje, sama o to požádala," poznamenal Krejčíř.

V pondělí už bude mít k dispozici kompletní kádr a hned se s ním vydá na soustředění do Jičína. V úvodních dvou týdnech družstvo nesehraje žádný přípravný zápas. Úvodní duel ho čeká až v týdnu od 7. srpna, kdy pojede na soustředění do polských Gliwic.

"V tomto slezském regionu hraje šest prvoligových celků, takže herní příprava dostane jiné obrátky," těší se Krejčíř.

Olomoucká sestava bude silnější než loni. Kádr včetně nejzkušenějších opor Lenky Černé a Veroniky Hejtmánkové zůstal pohromadě. Ze Španělska se vrací reprezentační spojka Martina Šašková, z hostování v Bohunicích Zuzana Dorňáková a z dorostu byla zařazena talentovaná Adéla Samcová.

Zřejmě nevyjde pouze angažmá slovenské spojky Hany Janšákové z Partizánského. "Dostala se na vysokou školu do Olomouce a do Bratislavy. Asi zvolí slovenskou metropoli, protože tam má kamarádku," vysvětlil Krejčíř, který si olomouckou sestavu pochvaluje.

"Od začátku loňské sezony jdeme nahoru a letos by to mělo pokračovat," přeje si.

Navíc tento týden dorazila do olomouckého klubu příjemná zprávy z Vídně. Bronzový tým uplynulé sezony se přihlásil do evropského Challenge Cupu. Na Hané počítali s tím, že začnou hned druhým kolem, ale Evropská federace ho nasadila rovnou do třetího kola, která se bude hrát až v lednu 2007.

Navíc potencionální soupeři nejsou nepřekonatelní. "Bylo to pro nás překvapení, protože poháru se zúčastníme po dlouhé době," podotkl Krejčíř. "Vyhneme se úvodnímu turnaji, který by hned mohl znamenat rychlý stop, a navíc nás potom čekají družstva, přes která se dá postoupit."

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze