Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Inline žně. Češi brali v závodech Světového poháru dvakrát třetí místo

VYTRVALCI. 652 závodníků se účastnilo mistrovství republiky v extrémním in-line maratonu, 24 hodin závodili na trase kolem přehrady Olešná. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

23 2014
Ostrava hostila o víkendu závod Světového poháru v in-line bruslení, na Olešné se rozdělovaly tituly mistrů republiky v extrémním in-line maratonu.

Jednoznačnou převahu ukázali ve finálovém závodě Světového poháru francouzští in-line bruslaři. Svým pronásledovatelům na trati v Ostravě-Porubě ujeli bezmála o minutu.

„Moc pěkný závod, trať s kopcem se mi moc líbila. Vyšlo i počasí a lidé kolem trati vytvořili pěknou atmosféru. Super,“ pochvaloval si vítěz Nolan Beddiaf, který dojel do cíle ruku v ruce s týmovým kolegou Yannem Guyaderem. Ten se stal i díky druhému místu v Ostravě celkovým vítězem letošního ročníku Světového poháru.

39,4 kilometru v hodině byla průměrná rychlost vítěze závodu Světového poháru Nolana Bediaffa.

Dva tříkilometrové okruhy se s rychle jedoucími Francouzi udržela šestice českých reprezentantů. „Pak nás ale utrhli v kopci,“ zalitoval Ondřej Suchý. „Ti kluci mají větší zkušenosti. Nás sice bylo více, ale i tak nám ujeli. Pak jsme se snažili a myslím, že to bylo dobré. Věděli jsme, že máme za sebou díru, tak jsme jeli konstantním tempem.“

Ve finiši ztráceli čeští reprezentanti na první dva jezdce více než padesát vteřin. „A ve finiši jsme si to o třetí místo rozdali. Spurt mi pomohl rozjet Matěj Pravda. Poprvé jsem se dostal na bednu v závodě Světového poháru, takže jsem spokojený,“ podotkl Ondřej Suchý.

V závodě žen po taktické jízdě v závěrečných dvou okruzích uspěla Alexandra Gossová z Polska. „Jsem šťastná. Dvakrát jsem tu byla třetí, teď to konečně vyšlo. Ale preferuji rychlejší závody. Sice jsme dobře s Nicole Beggovou a Katkou Novotnou spolupracovaly, ale hodně se taktizovalo,“ líčila Gossová.

Vytrvalci o víkendu měli mistrovství republiky v extrémním in-line maratonu. 652 závodníků změřilo síly ve čtyřiadvacetihodinovce na trase kolem přehrady Olešná. Vítězství obhájil tým Slovenský Orloj Stará Bystrica ve složení Pavol Šimášek a Anton Králik, ujeli 652,5 kilometru.

Jelo se až moc takticky, litovala po prohraném finiši Novotná

Inline bruslařka Kateřina Novotná obhajovala v sobotním ostravském závodě Světového poháru loňské vítězství. Spolu s Novozélanďankou Nicole Beggovou a polskou závodnicí Alexandrou Gossovou bojovala až do finiše, ve kterém jim ale těsně podlehla.

„Jelo se mi dobře, všechno bylo v pohodě, ale poslední dvě kola nechtěly holky tahat,“ povídala Kateřina Novotná.

Soupeřky vsadily na taktiku?
Úplně se to zastavovalo. Kdybychom se alespoň trošku vystřídaly na čele, bylo by to lepší. Ale holky jely úplně proti mně.

Jak taková taktická jízda vypadala?
Třeba jsem kousíček jela první, pak jsem chtěla vystřídat, a ony se zastavily. Potom jsem pomalu kličkovala, skoro jsem až zastavila a ony taky. Před finišem nás dokonce dojela i Belgičanka, které jsme předtím ujely. Znovu jsme ji ale přespurtovaly.

Závod se ale pro vás vyvíjel příznivě, ne? Byla jste ve vedoucí pětičlenné skupině, ze které dvě závodnice odpadly.
Bylo to sice pěkné, že jsme tři ujely, ale potom je o to horší střídání na čele. Začaly jsme v pěti, ale poslední dvě kola jsme jely jak podělané. Bylo to až trapné.

A co finiš?
Nebylo tam moc místa, byli tam chlapi.

Jak se vám vůbec závodilo společně s muži?
Bylo to záživnější, častěji tam někdo předjížděl.

Vraťme se ještě k finiši.
Byly jsme samy, ty dvě furt čekaly, kdy začnu. A když nás předjela skupina chlapů, tak jsem do ní vjela, aby se to trochu zamotalo. Pak to bylo těsné.Najdete na iDNES.czmobilní verze