Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Odstoupit nehodlám, odpověděl volejbalový boss Lébl svým kritikům

Antonín Lébl | foto: ČTK

15 2010
Kritizovaný šéf Českého volejbalového svazu Antonín Lébl se k rezignaci nechystá. Reaguje tím na výzvu činovníků z Prahy, kteří jej vyzvali k odchodu. Léblův dopis byl uveřejněn na stránkách www.cvf.cz.

Dlouholetý předseda ČVS Lébl prezentuje pod titulkem "Odstupovat nehodlám!" soupis důvodů, pro které své působení považuje za úspěšné.

Opozici, která svazové hospodaření označila za neprůhledné, odpovídá: "Svaz i v těžké ekonomické situaci hospodaří dobře, o čemž svědčí předběžný hospodářský výsledek a plnění plánovaného rozpočtu za rok 2009. ČVS je finančně stabilizován." V letošním roce svaz podle Lébla připravil vyšší rozpočet než loni.

"K neustále se opakujícím lživým tvrzením o neprůhlednosti hospodaření ČVS s.r.o. sděluji, že tato společnost provádí svoji činnost v rámci zákonů ČR a rovněž má ustanoveny funkční a pravidelně pracující orgány společnosti: valnou hromadu a dozorčí radu," dodal Lébl.

Současný předseda zmiňuje jako další plusy své činnosti pořádání mistrovství Evropy 2011, turnaje Světové série FIVB v beachvolejbalu 2010 a kvalifikační skupiny žen na mistrovství Evropy 2011.

K výtkám Pražského volejbalového svazu na "autoritativní rozhodování a nerespektování práv členů podílet se na činnosti Výboru ČVS" se Lébl nevyjádřil, dodal však, že byl "zvolen na řádném volebním jednání v souladu se stanovami předsedou ČVS do roku 2013."

V závěru pak předseda svazu přešel do ofenzivy. "Ti, kteří neustále poškozují dobré jméno a pomlouvají ČVS, by si měli být vědomi možných právních i ekonomických důsledků svého konání," upozorňuje.

"Zveřejnění (dopisu) nelze chápat jinak než snahu o destrukci... Již samotná tato 'výzva' vážně poškozuje dobré jméno a celý český volejbal ve všech směrech," soudí Lébl.

Spory v rámci českého volejbalu zintenzivněly před zasedáním Výboru ČVS, které se uskuteční 25. dubna. Na něm by mělo dojít k doplnění orgánu o čtyři zástupce Středočeského kraje, což by mohlo změnit poměr sil a případně vést až k odvolání předsedy z funkce.

"Nemám problém, pokud se Výbor rozhodne mě odvolat. Je nutno však říci, že by se jednalo o bezdůvodnou destabilizaci a násilné převzetí svazu, které by mohlo mít negativní a fatální dopad jak do médií, ke sponzorům, tak ve vztahu ke světové a evropské volejbalové federaci," vzkazuje před zasedáním Lébl.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze