Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Octavie už na Kypru nejedou

8 2000
L i m a s s o l - Známé fiasko sedláků u Chlumce hodně připomíná působení posádek Škoda Motorsport týmu v Kyperské rallye, desátém podniku seriálu mistrovství světa automobilových soutěží. Obě nově homologované ocatvie, verze pro rok 2001 skončily v první etapě. Německý jezdec Armin Schwarz s Manfredem Hiemerem skončil na střeše už na druhém kilometru a Španěl Climent s Alexem Romanim museli odstoupit o dvě rychlostní zkoušky později, když prorazili olejovou vanu a vytekl jim olej.

"Najel jsem do pravotočivé zatáčky příliš rychle a auto šlo dvakrát na střechu. Já i Manfred jsme ve zdraví nehodu přežili, nicméně vůz dál jet nemohl," popsal nehodu zklamaný Němec, který na Kypru před čtyřmi lety vyhrál.

Jeho španělský kolega skončil bez oleje v motoru poté, co mu kámen prorazil vanu. "Před koncem rychlostní zkoušky jsem zastavil, protože se mi z motoru vytekl olej. Do agregátu jsem nalil další litr oleje, ujel asi sto metrů a znovu zastavil. Tentokrát šlo o poslední zastávku," konstatoval Climent.

Přitom s činností vozů byli oba spokojeni. "První erzetu jsem začal opatrně s velkou rezervou, i když jsem věděl, že octavia byla precizně připravena. Jen jsem se snažil dostat se do rozumného tempa a postupně si zvykal na místní podmínky," prozradil týmovou strategii Schwarz, jenž vzal vinu na sebe. "Auto hned od počátku naznačilo, že je oproti první verzi o hodně lepší, ale já jsem udělal jezdeckou chybu. Věřím, že v Itálii bude vše v pořádku," dodal sedmatřicetiletý závodník.

Další plánovaný start má mladoboleslavský tým naplánovaný na Rallye San Remo ve druhé polovině října.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze