Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ochoaová se vrátila a vyhrála mezi muži. I díky tomu, že nečetli pravidla

Lorena Ochoaová (vlevo) přebírá vítěznou trofej od herečky Catherine Zeta-Jonesové. | foto: AP

2 2010
Bývalá světová jednička Lorena Ochoaová, která letos ukončila kariéru, si odskočila do Číny zahrát turnaj po boku celebrit i špičkových golfistů a hned vyhrála.

Ač se jednalo o pro-am turnaj, v uplynulém týdnu se nehrála žádná jiná golfová akce s takto hodnotným šekem pro vítěze - 1,28 milionu dolarů (asi 22,5 mil. korun). Jednalo se totiž o dvoudenní turnaj velmi zvučných jmen v největším golfovém resortu na světě, jímž je Mission Hills v Číně.

Nutno říci, že soupeři osmadvacetileté Ochoaové vítězství na Star Trophy usnadnili. Hned několik z nich si nepřečetlo místní pravidla a krutě za to pykalo.

Lorena Ochoaová přebírá šek pro vítěze Star Trophy

Lorena Ochoaová přebírá šek pro vítěze Star Trophy.

Rjudži Imada si v prvním kole musel připsat takřka neuvěřitelných 26 trestných ran. Proč? Jelikož bylo hřiště mokré, mohli hráči na fairwayích očistit míč a pak jej zpět postavit na zem. Japonec, který je členem PGA Tour, tento úkon prováděl právě podle pravidel americké PGA Tour, tedy na délku hole oproti původní pozici míče. Ale turnaj se hrál podle evropské a asijské tour, tudíž měl míček stavět na délku skórkarty.

"Jsem idiot," řekl stručně Imada. Pokud by nemusel připisovat na třinácti jamkách po dvou trestných ranách, se skóre -2 by se dělil o vedení.

Dokonce diskvalifikace se dočkala bývalá světová jednička Nick Faldo. Jeden z puttů Angličana poctěného titulem Sir skončil těsně vedle jamky a místo aby míček dohrál, tak jej zvedl. Zapomněl totiž, že hraje na rány, a nikoliv jamkovku. Přišel na to na dalším jamce, ale diskvalifikaci už zabránit nemohl.

Colin Montgomerie, Star Trophy, Mission Hills

Colin Montgomerie musel v závěru turnaje připsat dvě trestné rány. A právě ty dělaly rozdíl mezi ním a vítěznou Ochoaovou.

Dvě trestné rány musel připočítávat i kapitán vítězného evropského rydercupového týmu Colin Montgomerie. A stály jej možné vítězství. Skotův míček skončil za reklamní cedulí a jeho caddie ji posunul, aby nepřekážela. Jenže podle místních pravidel se jedná o nepohyblivou závadu, tudíž si Montgomerie musel připsat trest - právě o tyto dvě rány Ochoaová vyhrála.

Mexická golfistka uvedla, že výhra ji nepřinutí obnovit svou kariéru. Tu přerušila na přelomu dubna a května jako světová jednička. Prý ztratila motivaci a chce se věnovat rodině a charitativním projektům.

Herec Hugh Grant a španělská golfistka Belen Mozoaová během pro-am turnaje v čínském resortu Mission Hills.

Herec Hugh Grant a španělská golfistka Belen Mozová během pro-am turnaje v čínském resortu Mission Hills.

V Mission Hills kromě výše zmíněných byly k vidění další známé osobnosti - herci Hugh Grant a Caterine Zeta-Jonesová, bývalé golfové jedničky Annika Sörenstam a Nick Faldo, někdejší fotbalista Ruud Gullit nebo fenomenální plavec Michael Phelps

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze