Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ochmannová se těší na boj s ženami

8 2006
Brušperk - Loučila se s letošní sezonou, ale i s juniorkami. Příští rok si to cyklistka Lenka Ochmannová už naplno rozdá s ženami. "Bude to těžké, ale těším se," usmívá se naděje české ženské cyklistiky, která je z Brušperka, ale závodí za tým Scania Apache Kolín. Za sebou má zatím nejlepší sezonu. Na horském kole mezi juniorkami získala mistrovské tituly v cross country a v půlmaratonu.

"I před dvěma roky jsem měla docela dobrý rok, ale letos jsem se konečně dočkala titulu. Ten jsem chtěla už dlouho," připomíná osmnáctiletá Lenka Ochmannová.

Prosadila se i v silničních závodech juniorek, když na domácím šampionátu byla druhá v jednotlivkyních i časovce dvojic.

Přednost ale dává horskému kolu. "To mě baví víc," říká. "Jezdíte v přírodě a sami za sebe, což je pestřejší. Závody na silnici mi připadají takové statické. Můžete se schovat v balíku a vyrazit až před cílem."

Přechod mezi ženy bývá složitý. Přibudou lepší soupeřky a těžší závody. Například při cross country bude muset absolvovat více okruhů než dosud.  "Naše závody trvaly zhruba hodinu, mezi ženami by měly být o půl hodiny delší," podotýká. "Neměl by to ale být pro mě zase až tak velký skok, protože se ve světě chystá nová závodní kategorie."

Ta by měla zahrnovat ženy do 23 let. "Je mi jasné, že budu muset více trénovat," připouští. V tomto roce přitom najela zhruba 11 000 kilometrů, v příští plánuje o dva tři tisíce více. Jenže příští sezona bude pro Ochmannovou náročná i z jiného důvodu. Čeká ji maturita na gymnáziu v Ostravě Zábřehu.

"Trenér mi říkal, že do června toho po mně nebude moc chtít, hlavně musím odmaturovat," tvrdí.

Už se ale těší, jak hned po dokončení školy zase naplno šlápne do pedálů.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze