Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


OBRAZEM: Bum a bum! Kličko soupeře zmlátil, k zemi ho ale neposlal

ZMLÁCENÝ PROVOKATÉR. Před zápasem Shannon Briggs velkohubě prohlašoval, že vyhraje, nakonec dostal pořádnou nakládačku. | foto: AP

17 2010
Pořádnou nakládačku dostal americký boxer Shannon Briggs od obhájce mistrovského titulu Vitalije Klička. Přestože už byl v obličeji pořádně oteklý, na nohou se udržel až do konce zápasu.

Kličko obhájil titul organizace WBC a po zápase svému soupeři vysekl poklonu, že nešel k zemi, přestože celý zápas schytával ránu za ránou. Podívejte se, jak utkání zachytili fotografové agentury AP.

JAKO FACKOVACÍ PANÁK. Působil v souboji s Vitalijem Kličkem Shannon Briggs (vlevo).

OTLOUKÁNEK. Bum! Bum! A další rána! Shannon Briggs inkasoval celý zápas úder za úderem, přesto ne a ne spadnout. "Zhruba od šestého kola jsem o něj měl obavy, jak dostával," poznamenal po zápase lékař Stefan Bock.

I ŠAMPION SCHYTAL RÁNY. Vitalije Klička zápas také unavil.

NEVYPADÁ SVĚŽE. Přestože Vitalij Kličko na této fotografii nevypadá ve formě, celý zápas zvládl v pohodě. "Je to nejlepší boxer, proti kterému jsem kdy boxoval," smekl před ukrajinským šampiónem Briggs.

DĚLOVKA NA BRADU. Vitalij Kličko (vlevo) právě tvrdě trefil Shannona Briggse na bradu.

PŮJDE K ZEMI? Několikrát už to vypadalo, že Briggs půjde k zemi. Jenomže americký pořízek vydržel na nohou celý zápas. "Překvapil mě, kolik toho vydržel. Nemohl jsem věřit, že pořád stojí na nohou - po tolika úderech. Má velké srdce, zaslouží uznání," uznale pokyvoval hlavou Kličko.

ZMLÁCENÝ PROVOKATÉR. Před zápasem měl Shannon Briggs velkohubě prohlašoval, že vyhraje, nakonec dostal pořádnou nakládačku.

ZMLÁCENÝ AMERIČAN. Před zápase tvrdil, že se stane mistrem světa, po utkání byl úplně zmlácený. "Kdyby takhle vypadal Vitalij, nejpozději v desátém kole bych ten zápas vzdal," poznamenal po utkání Kličkův trenér Sdunek.

GONG! Konec zápasu, titul mistra světa obhájil Vitalij Kličko.

KONEC! Gong a Kličko se může radovat. Obhájil titul organizace WBC.

VYHRÁL JSEM. Vitalij Kličko se raduje z obhajoby titulu.

DALŠÍ VÍTĚZSTVÍ. Vitalij Kličko se mohl po utkání usmívat, dokonce to vypadalo, že ho zápas nestál ani moc sil. "Úplně spokojený ale nejsem. Briggse jsem si připravil, ale nedostal ho k zemi," vykládal.

Moc mrzet ho to ale nemusí. Titul ve velkém stylu obhájil.

Autor:


Témata: box, Vitalij Kličko
Najdete na iDNES.czmobilní verze