Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Obdržálka zaskočily vyhřezlé ploténky

22 2003
Staré Město - Jednou jsi dole, jednou nahoře. O tom, že slova legendární písně pořád platí, se přesvědčil reprezentační volejbalista Přemysl Obdržálek. Na jaře získal s Libercem svůj druhý domácí titul, výraznou měrou se zasloužil o čtvrté místo národního týmu ve Světové lize, poprvé se chystal na zahraniční angažmá. Jenže...

Stačilo jedno důkladné lékařské vyšetření a všechno je jinak. Šestadvacetileté libero čeká za týden operace vyhřezlé ploténky, kvůli rehabilitaci vynechá celou sezonu.

"V první chvíli jsem byl dost naštvaný, ale zdraví mám jen jedno. To je nejdůležitější, všechno ostatní se dá zvládnout," poznamenal Obdržálek, který svůj první titul získal v roce 1999 ve Zlíně.

Staroměstského rodáka začala záda bolet už při červnové Světové lize. Kvůli zranění pak vynechal mistrovství Evropy. Věřil, že klid pomůže, aby bez potíží zvládl přestup do polského Sosnowce.

Po příjezdu do horního Slezska ho však klubové vedení pro jistotu poslalo na magnetickou rezonanci, kde se dozvěděl nepříjemnou novinku.

O tom, že jednu ploténku má lehce vyhřezlou, věděl. Zároveň zjistil, že na jiném místě odchylka dosahuje nepříjemných deseti milimetrů. "Nebyli moc nadšení, ale řekli mi, že se jedná o mé zdraví a měl bych jít na operaci nebo sezonu vynechat a rehabilitovat," popsal první reakci.

Obdržálek souhlasil s operací, která se uskuteční v motolské nemocnici. Bolest je velká, téměř nemůže sedět. Častěji stojí a hlavně leží.

"Tato možnost mi vyhovuje ze všeho nejvíce," podotkl se smíchem. O tom, že celou sezonu vynechá, má jasno už dnes. Pokud se nic nezkomplikuje, první tři měsíce po operaci bude rehabilitovat, další tři věnuje posilování a nabírání fyzické kondice.

"Celá sezona je ztracená," přiznal se smutkem v hlase. "Konečně jsem měl dobrou smlouvu, a pak se to pokazilo," připomněl, že polský volejbal se pyšní lepším finančním zázemím než český.

Se Sosnowcem je domluvený, že ho může posílit v další sezoně. Ale sám netuší, zda to opravdu vyjde. Přece jen, rok je dlouhá doba.

"Sháněli místo mě nové libero, ale nevím, jestli se jim to povedlo. Do začátku soutěže zbývalo jenom čtrnáct dní, zřejmě použili někoho z vlastních zdrojů," konstatoval.

"Bude záležet na tom, jak se nové libero ujme. Pokud se chytí, asi nebudou mít zájem o náhradu," naznačil.

Z Obdržálkova zranění nejsou nadšeni ani reprezentační trenéři. Citelně jim chyběl už na mistrovství Evropy v Německu, teď musí uvažovat o další alternativě.

"Samozřejmě je to pro nás nepříjemné, ale proti Přemkovým problémům to nic není," uvedl asistent trenéra reprezentace Jiří Vojík. „Vypracoval se na evropskou úroveň, bude těžké ho nahradit," dodal.Najdete na iDNES.czmobilní verze