Pavel Valoušek - Zdeněk Hrůza na voze Škoda Fabia Super 2000

Pavel Valoušek - Zdeněk Hrůza na voze Škoda Fabia Super 2000 | foto: pepafotorally.rajce.net

O titulu rozhodne až poslední závod, předpokládá lídr rallyového šampionátu

Otrokovický Pavel Valoušek je jediným jezdcem, který ve všech čtyřech podnicích mezinárodního mistrovství republiky v automobilových soutěžích obsadil medailovou příčku. Pilot Škoda Delimax Teamu, kterého ve Fabii S2000 naviguje Zdeněk Hrůza, rozšířil svou bilanci druhým místem v Hustopečích.

"Máme to rozehrané nejlíp, šampionát přesto zůstává otevřený. Rozhodne asi až poslední závod," tuší Valoušek, který vede o 21 bodů před Pechem.

Co rozhodne bitvu o titul?
Chyby. I drobné, což tady předvedl Roman Kresta. Drobnost typu přebrzdění jedné odbočky, která byla dříve řešitelná, dnes není stáhnutelná. Zároveň to vypovídá o kvalitě našeho mistráku. Tempo je vysoké a je úžasné, že nikdo z nás nedělá výraznější chyby.

V čem pro vás byla hustopečská rallye nejtěžší?
Vedrem i rychlostními zkouškami, které se liší od ostatních závodů.
Jsou plné odboček a nepřehledných míst, hodně se podobají světové Německé rallye.

Váš souboj s Pechem a Krestou byl strhující, ovšem na rozdíl od předchozích tří soutěží mu chyběla větší divácká kulisa. Nemrzlo vás to?
Těžko říct, proč přišlo málo lidí. Možná to bylo horkem. Zrovna tak vidím problém v tom, že tady jelo jen čtyřicet posádek. S tím by se mělo něco dělat. Je důležité, aby startovní pole bylo rozmanité ve všech třídách, aby z nich mohli přicházet naši nástupci.

Škoda před týdnem představila vylepšený model Fabie S2000. Budete novou škodovku pilotovat už na blížící se Rally Bohemia?
Není to nereálné. Když to nevyjde na bohemce, pojedeme s ní na barumce. Už jsem ji dokonce řídil a moc se mi líbila.