Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


O titul na mistrovství světa v motokrosu pojedou i ženy

Motokros - ilustrační foto | foto: AP

6 2010
Na mistrovství světa mužů si motokrosový areál v loketských serpentinách už měl čas zvyknout, o víkendu si technicky náročnou trať vyzkouší také jejich protějšek. Vůbec poprvé se v Lokti utkají o světový trůn také ženy. K nim šéf závodu Zdeněk Dvořák přibalí navrch ještě mistrovství Evropy dvoutaktů do 125 kubických centimetrů. Letošní program v Lokti bude pořádně nabitý.

"Čekáme tak kolem dvaceti tisíc lidí," počítá Dvořák. Stejně se dopočítal také loni. Návštěvy v Lokti si bývají každý rok podobné. "Na své jezdce se k nám jezdí podívat hodně lidí z Německa," ví Dvořák.

Také oni mohou sledovat postupnou proměnu loketského areálu. Vývoj trati, jejích překážek i zabezpečení kolem trati. Podobně jako v Brně na autodromu při svátku silničních motorek se mohou také motokrosaři v Lokti pochlubit velkoplošnými obrazovkami.

"Diváci na nich mohou sledovat také informace o vývoji závodů." Kdo už na motokrosu jednou byl, dobře ví, jak je tento údaj s postupem času důležitý. Nejlepší jezdci dokážou nadělit konkurenci klidně kolo navíc. Ve směsici zablácených nebo zaprášených dresů se pak divák při sledování svých favoritů snadno zamotá.

Jedno jméno letos nenajde už ve startovní listině. Ašský jezdec Petr Smitka, který se v Lokti dokáže vytáhnout, usedl na motorku kvůli zranění oka poprvé po delší pauze až tento týden. "Chtěl bych v Lokti být, ale co se dá dělat," smutní Smitka.

Mistrovství světa v Lokti


Sobotní program
Ženy, 1. závod 15.05
MX2, kvalifikace 15.55
MX1, kvalifikace 16.45
Doprovodný program 20:00

Nedělní program
EMX 125, 1. závod 10.10
Ženy, 2. závod 11.00
MX2 1. závod 12.00
MX1, 1. závod 13.00
MX2, 2. závod 14.50
MX1, 2. závod 15.50
EMX 125 17.10Najdete na iDNES.czmobilní verze