Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Do reprezentace se vrací nejlepší česká házenkářka Luzumová

Ivetu Luzumovou fauluje polská obrana. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

26 2015
Nejlepší česká házenkářka uplynulé sezony Iveta Luzumová se po téměř devíti měsících vrací do reprezentace a poprvé od loňského června by se měla představit v národním týmu. Uzdravená střední spojka je jednou ze sedmi legionářek, které trenér Jan Bašný povolal na 42. ročník turnaje O štít města Chebu.

Tradiční akce se od 19. do 21. března vedle českého celku zúčastní také Bělorusko, Rakousko a Turecko.

Luzumová přes půl roku léčila zraněné koleno a následně musela na operaci slepého střeva. „Na srazy se vždycky moc těším, je to něco jiného než v klubu. Budu velmi ráda za každou odehranou minutu na turnaji, protože do rozjetého vlaku uprostřed sezony se naskakuje těžko a tyto zápasy mi můžou pomoci,“ uvedla Luzumová, která podepsala novou dvouletou smlouvu v německém klubu Thüringer HC.

Bašný zatím nominoval 19 hráček a oznámil také sedm náhradnic. Vedle Luzumové se vrací i Hana Martinková, naopak scházet budou Dominika Selucká a těhotné Romana Chrenková a Hana Kutlvašrová.

Nominace českých házenkářek

Brankářky: Dominika Müllnerová, Barbora Raníková, Lucie Satrapová.

Hráčky do pole: Martina Crhová, Michaela Hrbková, Kateřina Keclíková, Petra Růčková, Iveta Luzumová, Šárka Marčíková, Markéta Jeřábková, Helena Štěrbová, Hana Martinková, Jana Knedlíková, Leona Šviráková, Lenka Hradilová, Kristýna Salčáková, Veronika Malá, Petra Adámková, Iveta Matoušková.

„Máme k dispozici téměř vše, co bychom mohli mít, a tedy to nejlepší,“ uvedl v tiskové zprávě Bašný.

„Jsem rád, že se do týmu vrací nejlepší česká házenkářka posledních let Iveta Luzumová či Hana Martinková. U jiných si v Chebu budeme moci ověřit momentální výkonnost a to, jestli dokážou vytvořit konkurenci stávajícím hráčkám či do týmu zapadnout,“ dodal.

Turnaj v Chebu bude pro český tým poslední zápasovou přípravou před červnovým play off kvalifikace o postup na mistrovství světa proti Nizozemkám. „Jejich herní styl je velmi specifický, takže najít podobného soupeře je velmi obtížné. Proto budeme hledat nové taktické varianty a budeme rozebírat to, co by na ně mohlo platit,“ uvedl Bašný.

Hráčkám přiveze tříměsíční kondiční plán. „Kondice totiž bude základem úspěchu, protože Nizozemky jsou hodně běhavé, dynamické a technické. Ale o to méně silové. Proto bude záležet na tom, jak s nimi vydržíme běhat,“ mínil kouč.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze