Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Basketbalový Nymburk si pořídil americkou střelkyni a dvě české Lenky

Lenka Šípová (vlevo) na archivním snímku v dresu Valosunu Brno | foto: Anna Vavríková, MAFRA

8 2015
Teprve loni vznikly převodem práv od DSK Karlín. A letos už se nymburské basketbalistky hlásí do Eurocupu. Ke smělému plánu potřebují silný tým, a tak posilují.

V loňské sezoně pořádal nymburský klub Final Four Poháru CEWL, což je na stupnici evropských soutěží ta nejnižší liga.

Ve finále se utkaly dva rumunské celky a nejlepší střelkyní byla s 28 body americká skórerka Jessica Kuster. Letos Nymburk míří v evropských pohárech mnohem výš. Přihlásil se do Eurocupu, což je po Eurolize druhá nejprestižnější soutěž.

A aby měl potřebnou kvalitu, Jessiku Kuster si pořídil.

„Je hráčkou na pozici tři, která umí velmi dobře vystřelit mimo vymezené území. Díky své výšce 187 cm má tlak na koš a může hrát i na pozici čtyři. Takový combo-hráč nám ohromně pomůže,“ pochvaluje si angažování kvalitního křídla Daniel Kurucz, kouč Nymburka.

3 zvučné posily už v létě přivedl do kádru ženský tým basketbalového Nymburka.

Mimochodem, hráčku oslovil už při zmíněném Final Four na jaře, když Jessica Kuster ještě válela za družstvo Alba Julia.

Dalšími novými tvářemi do mozaiky nově se rodícího týmu jsou dvě Lenky. Rozehrávačka Bartáková a pivotka Šípová. Přicházejí z USK Praha, respektive Valosunu Brno.

„Lenka Bartáková je nadějná, mladá, rychlá, bojovná a dobře přihrávající hráčka, která v USK nedostávala tolik minut na palubovce. U nás je dostane,“ slibuje Kurucz. „Má zkušenosti z Euroligy i reprezentace. Měla by přinést klid do důležitých částí zápasů. Vedle Veroniky Bortelové může skvěle vyrůst,“ dodal Kurucz.

Lenka Šípová je zkušená ligová pivotka, která je rodačkou z nedalekého Českého Brodu a basketbalovou stopu dlouho zanechávala v Pečkách. Vrací se tedy vlastně domů a Nymburku by měla pomoci hlavně svými silovými parametry.

Mezi řádky se dá vyčíst i jméno té nejdůležitější posily. Pokud Kurucz zmínil Veroniku Bortelovou, je jasné, že si reprezentační kapitánka rozhodla v sedmatřiceti letech prodloužit kariéru.

A to je pro Nymburk ta nejlepší zpráva.Najdete na iDNES.czmobilní verze