JAK DOPADNE AKCE NYMBURKA? U míče je v průběhu eurocupového duelu ve španělské

JAK DOPADNE AKCE NYMBURKA? U míče je v průběhu eurocupového duelu ve španělské Valencii Pavel Pumprla. | foto: Petr Procházka, MF DNES

Nymburk měl skvělý závěr, přesto ve Valencii podlehl o jediný bod

• 10
Valencia (Od zpravodaje MF DNES) - Basketbalisté Nymburka sahali při eurocupovém duelu ve španělské Valencii po famózním obratu. Zápas s vedoucím týmem osmifinálové skupiny ale ztratili už v první půli, kdy se jim vůbec nevedlo střelecky.

Nakonec: Valencia – Nymburk těsně a smolně 73:72.

Valencia zaskočila Nymburk agresivní obranou už na útočné polovině, hosté při rozehrávce často chybovali a nedokázali si vytvářet snadné střelecké pozice. Za sedm minut zapsali pouze čtyři body a Španělé se uklidnili dvanáctibodovým náskokem.

"Ta jejich obrana, to je práce nového trenéra Perasoviče. Na obranu je zaměřený, takhle to hraje," řekl Michal Ježdík, sportovní ředitel nymburského klubu. "Jeho rukopis už je na týmu Valencie lehce znát, i když času moc neměl. Když přijde nový kouč, většinou se jako první věc snaží zařadit nějaké novinky v obraně."

Pouze na lavičce seděl v úvodu utkání hrdina prvního vzájemného zápasu Nando de Colo, při jehož naskočení do hry ve čtrnácté minutě spustili bubeníci a trumpetisté v oranžových dresech ohromující randál.

Nymburský kouč Ronen Ginzburg ve druhé čtvrtině vystřídal chybujícího Američana Eugena Lawrence a dokonce mu naštvaně zblízka hrozil prstem, rozehrávač rozčíleně oponoval.

To byl i obrázek včerejší formy nymburských cizinců, jimž se vůbec nevedlo. Z dvaceti osmi poločasových bodů jich sedmnáct nastříleli Češi Petr Benda s Pavlem Pumprlou.

RUŠNO NA TRIBUNÁCH. Fanoušci se starají o atmosféru v průběhu eurocupového zápasu Valencie - Nymburk.

"Valencia měla velkou převahu na útočném doskoku, chvílemi nás tam díky téhle dovednosti svírali jako při hokejovém zámku," uvedl o přestávce Ježdík.

Po pauze se Valencia nenechala zaskočit nástupem soupeře, což se jí stalo před týdnem v Česku, a ještě navýšila náskok na dvacet bodů.

"Asi je i trochu nabudila ligová porážka se Zaragozou. Kvůli fanouškům potřebovali zabrat," poznamenal Ježdík.

Jenže pak přišla poslední čtvrtina. Nymburk se pustil do odvážné stíhačky, Lawrence doplňovala na palubovce česká sestava statečných bojovníků s Bendou, Nečasem, Pumprlou a Křemen. Dvakrát to bylo o bod, domácí si pomohli trestnými hody, jenže když Pumrpla šest vteřin před koncem poslal do síťky trojkový pokus, va hale to zahučelo.

Vyrovnáno! Nečekaný a zbytečný faul Lawrence daroval domácí dvě šestky, po jedné proměněné měl Nymburk ještě šanci na poslední střelu, ale už to nevyšlo.

Diváci vydechli úlevou a zatleskali Středočechům za povedený mač.

Nymburku v postupových propočtech příliš nenahrál ani druhý výsledek skupiny. Lotyšská Riga vyhrála ve Francii nad Gravelines a na českého mistra se bodově dotáhla. Klíčový bude vzájemný zápas s Rigou 21. února, jenž se výjimečně nebude hrát v pardubické ČEZ Areně, ale přímo v Nymburce.

Eurocup - osmifinálová fáze, 4. kolo

Valencie - ČEZ Nymburk 73:72 (19:11, 40:28, 60:51)
Nejvíce bodů:
Martínez 15, Caner-Medley 11, De Colo, Faverani a Claver po 9 - Benda a Pumprla po 18, Lawrence 13, Křemen 11. Rozhodčí: Pukl (Slovin.), Sahin (It.), Reiter (Něm.). Fauly: 21:23. Trestné hody: 20/14 - 15/13. Trojky: 3:7. Diváci: 5800.

Gravelines - VEF Riga 62:69