Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Děčín má výbornou týmovou chemii, cení si na soupeři nymburský kouč

Tomáš Vyoral (vlevo) z Děčína ve vzdušném střetu s Petrem Bendou z Nymburka | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

7 2016
Basketbalový Nymburk se v sobotu postaví Děčínu už ve 75. případě. Úspěšnějším je ve vzájemných zápasech pochopitelně třináctinásobný mistr Nymburk, který zvítězil v 66 zápasech. Poslední prohře budou po Vánocích čtyři roky.

Dvacátého devátého prosince 2012 Nymburk prohrál v Děčíně 78:80. Od té doby trvá třináctizápasová nepřerušená řada středočeskcýh vítězství nad Válečníky. Přijde korálek číslo 14?

„Hlavní devízou Děčína je, že je to tým se stabilní soupiskou a s výbornou týmovou chemií, kde všichni táhnou za jeden provaz. Po většinu zápasu hrají s velkou agresivitou na obou polovinách hřiště,“ cení si nymburský trenér Ronen Ginzburg na nejbližším soupeři.

Děčín je kompletně český tým. Je to znát na hře proti nim?
Ano, takový tým zdá se mít větší týmovou soudržnost. Všichni jsou jakoby více spjatí s daným týmem. Nás ale nesmí zajímat, jaký tým stojí proti nám. My se chceme prezentovat svým způsobem hry bez ohledu na soupeře, který proti nám stojí.

Můžete označit klíčové hráče na jednotlivých pozicích Děčína?
Na pozici rozehrávače je to Tomáš Vyoral, na křídle Tomáš Pomikálek a pod košem Pavel Houška. Vlastně všechno bývalí hráči Nymburka. Pavel umí hrát zády ke koši, ale je také nebezpečný ve střelbě z dlouhé vzdálenosti. Tomáš Pomikálek má výborný pohyb bez míče, skvělý výskok a je kvalitním hráčem na doskoku. Tomáš Vyoral se neustále zlepšuje, v minulém roce udělal velký pokrok a právem mu patří post prvního rozehrávače. Umí kontrolovat hru, připravovat dobré pozice ke střelbě jak pro sebe, tak pro své spoluhráče.

Co musí Nymburk zlepšit oproti poslednímu utkání proti Pardubicím?
Chceme navázat na první poločas zápasu proti Pardubicím, kdy jsme podávali opravdu dobrý výkon. Měli bychom být stejně aktivní v obraně. Musíme však omezit hloupé ztráty míče a být ještě lepší v přechodu do rychlého protiútoku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze