Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Novotný se vrátí po sedmi letech

5 2006
Opava - Ještě má hlavu plnou reprezentace, s níž v baráži s Německem zatím neúspěšně bojuje o postup na mistrovství Evropy, ale pomalu už může myslet na Opavu. Univerzál Jakub Novotný po minulé sezoně v italské Perugii posílí extraligové volejbalisty Opavy. Ovšem jen dočasně. "Zatím jsem nic nepodepsal, jde o ústní dohodu," uvedl Novotný, jenž se do přípravy Opavanů zapojí za týden.

S klubem se dohodl na smlouvě do začátku mistrovství světa v Japonsku, kam reprezentace odletí v polovině listopadu.

"Jsem rád, že mi v Opavě, když momentálně nemám angažmá, pomohli."

Působení Jakuba Novotného v Opavě je však otevřené. "Může u nás hrát do listopadového mistrovství světa, ale také až do konce sezony," upozornil opavský trenér Martin Demar.

Záležet bude na tom, zda Jakub Novotný sežene nové angažmá. Pro Opavu by tak možná bylo nejlepší, aby se mu na světovém šampionátu nedařilo... "Tak to vůbec ne," odmítá Martin Demar. "To bychom nechtěli. Budeme jemu i celému týmu držet palce."

O Jakuba Novotného se Opavští zajímali už v závěru minulé sezony. Tehdy však šéfové klubu usoudili, že by byl hodně drahý.

Na post univerzála tak angažovali Jana Svobodu, leč ten si hned z kraje přípravy zlomil ruku a ještě chvíli potrvá, než se dostane do potřebné formy. A tak znovu oslovili Jakuba Novotného.

Ten připouští, že měl nabídky i z jiných mužstev včetně zahraničí. "Důvody, proč jsem je odmítl, ale nehodlám zveřejňovat, je to moje osobní věc."

Pouze podotkl, že si do světového šampionátu přál zůstat v Česku i proto, aby pomohl svému otci s předvolební kampaní do Senátu. Jenže jeho otec kandiduje v Karlovarském kraji a on bude jezdit do Moravskoslezského kraje. "Není to tak hrozné," řekl. "V Opavě mám velmi dobré podmínky a svou roli sehrálo i to, že mužstvo trénuje Martin Demar."

Univerzál Novotný se do české nejvyšší soutěže vrátí po sedmi letech. Během nich působil ve Francii, Řecku a v Itálii. V Perugii, kde byl s Martinem Léblem, si však moc nezahrál. Silnou konkurencí mu byl Kubánec Osvaldo Hernandez.

A to se odrazilo i na jeho výkonech v kvalifikaci mistrovství Evropy, v níž Česko o přímý postup připravili Slováci. "Vím, že mi dva tři zápasy nevyšly," přiznal.

Na jeho post se v reprezentací tlačí zejména Jan Štokr, ale také David Konečný z mistrovské Ostravy. "Z Honzy Štokra vyrostl v Itálii výborný univerzál," podotkl Jakub Novotný. "Šanci prosadit se má i David, ale ještě si musí zvykat na mezinárodní volejbal. Hrát bude nejlepší z nás, hlavně, aby to pomohlo mužstvu."

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze