Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Přímý přenos od Schumacherovy vily zatrhla ruským novinářům až policie

Fanoušci s transparenty podporují Michaela Schumachera. Rodina zraněného jezdce však musí čelit i velkému mediálnímu zájmu. | foto: AP

11 2014
Prosili o soukromí, ale někteří novináři měli vlastní rozum. A tak navzdory tomu, že manažerka Michaela Schumachera Sabine Kehmová v úterý nepřímo žádala média, aby po jezdcově propuštění do domácí léčby žurnalisté rozhodně nehlídkovali před jeho honosným domem, opak byl pravdou.

Hned po oficiálním oznámení (v úterý odpoledne) se totiž ke vstupu do vily ve švýcarském Glandu na břehu Ženevského jezera sjely desítky fotografů, televizních štábů včetně přenosového kamionu. Jedna ruská tisková agentura se dokonce rozhodla vysílat od "Schumiho" domu živý internetový přenos. Vydržel však běžet jen hodinu, pak policie na přání rodiny zasáhla a všechny "čmuchaly" od vily rozehnala.

"Musíme zajistit, aby zvědavci nenarušovali klid před domem," citoval německý Bild policejní mluvčí.

List rovněž píše, že prvních 24 hodin po návratu domů proběhlo u sedminásobného šampiona F1 bez komplikací a deník zároveň upravil den starou informaci, že o něj pečuje pět až sedm zdravotníků. Starat se o něj má prý celkem 15 lidí, kteří se u jeho lůžka střídají 24 hodin denně. Mezi nimi je i fyzioterapeut Kai Schnapka, se kterým Schumacher spolupracoval už během kariéry v F1.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze