Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ať v Novém Městě zmrznou louky, přejí si organizátoři biatlonové slávy

Jiří Hamza po předloňském biatlonovém MS | foto:  , Petr Lemberk,  MAFRA

30 2015
„Dnes máme nábytkový den,“ hlásil Vlastimil Jakeš, ředitel Světového poháru biatlonistů v Novém Městě na Moravě. Což znamená, že stěhují nábytek do zázemí areálu. „A zítra přijde pro změnu sněhový den,“ dodal. Na přístupové cesty napadal nový sníh, musí ho odklidit.

Jakešova parta už předloni nachystala v Novém Městě mimořádně úspěšné mistrovství světa. Jde o rutinéry, které by třídenní pohár, který se od příštího pátku do neděle v Novém Městě odehraje, neměl zaskočit.

„Jen jeden neznámý faktor tu letos máme, a tím je počet diváků,“ říká.

Zatímco při šampionátu činila maximální denní návštěva 27 tisíc fanoušků, obrovský český biatlonový boom nyní způsobil, že jich v Novém Městě každý den očekávají až 35 tisíc.

„Tribuny jsme na poslední chvíli navyšovali z 15 na 18 tisíc,“ líčí Jiří Hamza, šéf svazu i organizátorů. „Řekli jsme si: Když je ten zájem tak obrovský, byla by škoda, abychom lidem návštěvu neumožnili.“

Poslední zbylé vstupenky na dostavěné části tribun rychle mizí, na pátek 6. února stojí od 300 korun, na víkendové dny od 400.

Zároveň organizátoři už na podzim vyhlásili, že přístup k tratím bude zdarma! A dle všech indicií očekávají u okruhu lavinu fanoušků.

„Věříme, že infrastruktura vydrží,“ doufá Hamza. „Ale víc než 35 tisíc lidí areál nepojme. Pak už by to pro ně ani nebylo komfortní.“

Ostře sledována je nyní předpověď počasí. „Příští týden má být v noci mráz až minus 9 stupňů, což je super,“ těší Hamzu. „Potřebujeme, aby nám pořádně promrzla odstavná parkoviště na zdejších loukách.“ Jinak by mohl pohár skončit bahnitou koupelí uvízlých vozidel.

Nicméně už nyní šéf organizátorů apeluje na diváky. „Přijeďte co nejdřív. Aby se neucpaly příjezdové cesty.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze