Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nováček se těší, až začne Velká cena

14 2003
Brno - Z některých reklamních spotů ještě zněla výzva fanouškům, aby na Velké ceně silničních motocyklů v Brně podpořili českého reprezentanta Jaroslava Huleše, místo něj se však už od včerejška na Masarykově okruhu připravuje jeho stabilní náhradník - osmnáctiletý Lukáš Pešek.

Huleše vystřídal v týmu Yamaha Kurz už před minulým závodem v Německu a nyní se nemůže dočkat, až atmosféru závodu mistrovství světa zažije podruhé.

"Už na Sachsenringu se mi závody velmi líbily, mile překvapený jsem byl atmosférou v týmu a spoluprací s druhým jezdcem Naoki Macudou. Těším se, až to vypukne znovu," svěřil se Pešek před pátečním začátkem závodního víkendu.

Laťku pro další pokračování seriálu si debutant nastavil na Sachsenringu šestnáctým místem. Z bodované příčky ho odsunul až v posledním kole jistý Max Neukirchner.

Na Masarykově okruhu měl Lukáš Pešek možnost v červenci testovat, a přestože technické poznatky ze zkoušek nemohl na Sachsenringu použít, alespoň zjistil, jak tým funguje zevnitř.

Právě poznávání motocyklu a sehrávání se s novými "spoluhráči" je pro Peška největší úkol i pro další pokračování šampionátu. "Musíme to stihnout do poslední Velké ceny, protože pak už by nám to bylo k ničemu," uvědomuje si. Zatím je nadšený z přístupu Macudy.

"V tréninku jezdil za mnou a takzvaně si četl moji jízdu, sledoval, co dělám. Potom jsme o tom hovořili, radil mi," cení si nováček. Od návratu ze Sachsenringu však neměl možnost na dalším sehrávání dál pracovat, a volno ani k dalšímu přivykání novému prostředí využít nechtěl.

"Potřebujeme kooperaci naostro v závodě, ne na modelovaném tréninku. Navíc tým pracuje v Německu a já jsem měl doma povinnosti," řekl. "Jaké povinnosti? Já jsem ještě mladý, musel jsem doma luxovat a umývat nádobí..." pousmál se.

Od brněnské Velké ceny si slibuje co nejlepší umístění, start na domácí půdě však bere s rozumným nadhledem. "Vím, že víc bodů než kdekoliv nedostanu," říká. A ambice? "Já nevím, jestli ode mne někdo něco očekává. Mohu jen překvapit," zůstává opatrný. 

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze