Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nováček extraligovou premiéru zvládl

7 2003
Opava - Z obrovské nervozity v prvním setu se volejbalisté Ostroje Opava odrazili k exhibičnímu vítězství. Ve své extraligové premiéře porazili Příbram 3:1. "V první sadě šlo o to, zda bude větší naše nervozita nebo naše umění a byla to nervozita," prohlásil očividně spokojený opavský trenér Lubomír Vašina.

"První set jsme nezvládli psychicky," řekl blokař Martin Demar. "Jsem ale moc rád, že jsme první zápas vyhráli, protože opavský klub čekal na extraligu hodně dlouho."

Kde byl rozhodující moment zápasu? "Ve třetím setu, když šel na podání Klos a dal dvě esa, to jsme zlomili odpor Příbrami. Důležité body uhrával Paták," uvedl trenér Vašina.

V opavské sestavě se sešli čtyři staří známí, kteří spolu už před více než deseti lety ještě v dresu bývalé Rudé hvězdy Praha vybojovali nejeden mistrovský titul - Martin Demar, Peter Goga, Miroslav Kvapil a Michal Palinek.

"Byla to pěkná premiéra. Před čtrnácti roky, když jsem hrál extraligu poprvé, to bylo horší,“ podotkl blokař Miroslav Kvapil.

"Ještě nejsme dokonale sehraní, ale od druhého setu měla naše hra šťávu, byl to dobrý start do sezony," řekl libero Michal Palinek.

"Soupeř lépe podával a nám od druhého setu přestali hrát smečaři i univerzál,“ řekl příbramský trenér Aleš Zach. Opavu za klasického nováčka soutěže nepovažuje. "Bude to jeden z dobrých týmů. Domácí potvrdili, že liga bude hodně vyrovnaná."

Je konec utkání, fanoušci bouří a na opavské volejbalisty čekají v šatně kelímky čepovaného piva. "My hrajeme za pivo,“ usmíval se trenér Vašina.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze