Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Norové vyhráli i štafety

26 2000
B e i t o s t ö l e n - Do závodu nastoupily čtyři norské štafety a od začátku dávaly všem najevo, kdo je tady doma. Po druhém úseku předávaly na prvních třech místech. Poté však ve své neoblíbené volné technice začaly ztrácet, ale přesto vybojovaly první a třetí místo. Ve strhujícím závěrečném finiši osmičlenné skupiny na druhém místě dospurtovala štafeta Finska a na třetím druhá norská štafeta. Zklamali mistři Evropy Rakušané, skončili až na šestém místě. Čeští běžkaři se nedokázali zvednout ze šedi předcházejících výkonů a i přes výborný výkon Bauera na druhém a Koukala na čtvrtém úseku dojeli na dvanáctém místě, což v redukovaném pořadí SP znamená osmé místo.

Začátek české štafety nebyl dobrý a Jiří Magál předával až na šestnáctém místě, dokonce za štafetou Japonska. "Neudržel se v chumlu vedoucích závodníků a postupně nabral ztrátu přes padesát sekund," líčil průběh závodu reprezentační kouč Martin Petrásek.

Poté ovšem Lukáš Bauer nechal zapomenout na svůj včerejší, ne příliš povedený výkon a dokázal si polepšit o 3 místa.  Petr Michl na třetím úseku začal výborně, ale pravděpodovně přepálil začátek, protože poté se před něj postupně dostaly 3 štafety a předával opět na čtrnáctém místě.

Bojovník Martin Koukal na posledním úseku dělal co mohl, ale na lepší než dvanácté místo to už bohužel nestačilo. Pokud by však tento výkon dokázala česká štafeta zopakovat na Mistroství světa v Lahti, stačilo by ji toto umístění (osmá v redukovaném pořadí - bez hodnoceních druhých a třetích štafet ostatních zemí) k postupu na Olympijské hry.

"Bauer zajel dobrý čtvrtý čas a Michl podal standardní výkon. Koukal měl jet hlavou. Držel se společně s Rusy a se Švýcary, ale unáhlil se, zaútočil moc brzo a v cíli prohrál," hodnotil trenér Petrásek.

Muži - štafeta 4x10 km klasicky/volně:

1. Norsko  (Bjonviken, Hjelmeset, Skjeldal, Hetland)
2. Finsko   (Immonen, Kirvesniemi, Myllylä, Repo)  - 51,4
3. Norsko II   (Sorgard, Aukland, Leithe, Bjervig)  - 51,9
4. Švédsko    - 52,8
5. Itálie       -52,9
6. Rakousko     -53
7. Finsko II    
8. Norsko III
9. Itálie II
10. Švýcarsko
11. Rusko
12. Česká republika     -2:01,4  (Magál, Bauer, Michl, Koukal)

 

Vítězná štafeta lyžařů Norska hýřila dobrou náladou.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze