Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Norman si na svůj turnaj pozval špičku a zatím je poslední

Dustin Johnson, první kolo Shark Shootout 2010.

10 2010
Greg Norman si na sebe upletl bič. Tak dlouho se chlubil, že se mu pro svůj exhibiční turnaj v Naples na Floridě podařilo dát dohromady nejkvalitnější startovní pole v historii, až to sám pocítil na vlastní kůži. V prvním kole byl nejhorším mužem na hřišti.

"Jedenáct měsíců jsme po operaci ramene nepráskl do balonu. Pak jsem hrál v létě ve Švýcarsku a neprošel cutem, teď jsem se zúčastnil Australian Open. To jsou tři turnaje za 19 měsíců," vypočítal populární "žralok".

I když říká, že ho zajímá jedině vítězství, svůj Shark Shootout tak úplně pro to vítězství nepořádá. Propaguje vlastní firmu na design golfových hřišť a Tiburón Golf Club, takřka pitoreskní hotelový resort u místního Ritz-Carltonu, je ukázkou toho, co Australan umí.

"Mám nasmlouvaných 43 projektů a jen dva jsou ve Spojených státech," prozradil Norman, jehož práce se teď hodně soustředí do střední a východní Evropy, ale také na Blízký Východ.

Greg Norman, Shark Shootout

Greg Norman na loňském ročníku Shark Shootout.

Normanova exhibice se hraje tříkolově a jde o turnaj dvojic. Jemu je letos partnerem Matt Kuchar, ale ani pomoc nejlepšího muže finančního žebříčku letošní PGA Tour nepomohla. Jako jediní se nedostali do mínusových čísel a s bilancí even par zaujímají po úvodním dnu poslední dvanácté místo.

O první se dělí dva páry - Jerry Kelly se Stevem Strickerem a Dustin Johnson s Ianem Poulterem.

V pátek se hrál formát, vymyšlený samotným Normanem. Je to obměněný "alternate shot". Každý z dvojice na každé jamce odpálí a oba po dohodě zvolí jeden míč, který budou dál hrát společně. Druhá rána je na tom, jehož drive nebyl vybrán do hry. Pak už se dvojice pravidelně střídá.

"Skutečně je tady velice silné startovní pole. A každý chce vyhrát. Ale hlavně je to zábavný formát," usmál se Poulter, jenž se exhibice účastní už potřetí za sebou.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze