Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šampionát last minute. Brandýs přivítá mistrovství světa nohejbalistů

27 2014
Velké nohejbalové akce, na ty se už pravidelně specializuje hala v nymburském sportovním centru. Tentokrát však najde mistrovství světa zázemí jinde. Hodně nečekaně se o víkendu bude hrát v Brandýse nad Labem.

Češi narychlo převzali pořadatelství od Kanady, kde bylo mistrovství světa družstev zrušeno.

Šampionáty se sice konají od roku 1994, ale letos je čeká velká premiéra. Poprvé v historii se totiž nebude hrát o tituly v jednotlivých disciplínách, ale o titul kolektivní, tedy z družstev. „Většina sportů má mezinárodní týmové soutěže, nám to chybělo. Teď po zrušení mistrovství v Kanadě se naskytla vhodná příležitost, aby se to vyzkoušelo.

Navíc, co mám informace, o soutěž družstev stojí všechny kategorie,“ objasnil situaci Jiří Šmejkal, předseda Komise reprezentace Českého nohejbalového svazu. Negativem akce je malá divácká kapacita haly v Brandýse, kde se bude bojovat od pátku do neděle.

Během jediného týdne bylo celé mistrovství vyprodáno. „Nebylo možné zajistit tradiční prostory v Nymburce, protože tam probíhá přestavba. Zájem je obrovský, je mi z toho smutno. Sám jsem měl několik desítek telefonátů od kamarádů z nohejbalu, kteří mě prosili, zda nemám volné lístky. Nemám,“ řekl Šmejkal.

V české nominaci figuruje devět hráčů, startovat bude šestnáct zemí. „My do toho půjdeme s cílem vyhrát zlato. Hráče máme dobré a zkušené, měli by unést i tlak domácího prostředí,“ míní reprezentační kouč Petr Gulda.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze