Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jak Nizozemci otočili chomutovskou volejbalovou „diskotéku“

Čeští volejbalisté Vladimír Sobotka a Zdeněk Haník se snaží zblokovat Martina Van Garderena z Nizozemska. | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

14 2014
Bludní Holanďané nevěděli, kam po tlakem českých volejbalistů dřív skočit, jenže nakonec našli vítěznou cestu. Česko - Nizozemsko 2:3, první ze dvou zápasů Světové ligy v Chomutově v pátek nabídl strhující scénář. V sobotu se v hokejové aréně hraje s Holanďany podruhé, také od čtyř odpoledne.

"Musíme na ně zase vlítnout. A líp podávat. I když čísla 16 zkažených servisů a sedm es jsou slušná, musíme jim při podání víc zaškodit takticky," velí reprezentační trenér Zdeněk Šmejkal.

V pátek dva sety vládl domácí výběr a dvě tisícovky diváků rachotily. Hlavně v druhé sadě oranjes válcoval. Jenže potom přišla oranžová revoluce a diktátu Nizozemska se Česko podvolilo, byť v tie-breaku mocně finišovalo.

"Oni prostřídali a zmátořili se. Přece jen to jsou skvělí hráči z výborných klubů," řekl Vladimír Sobotka, český blokař. "Začali víc riskovat a my na to už těžko odpovídali. Máme mladý tým, nakupilo se pár chyb, což srazilo naší bojovnost."

Fotogalerie

Kouč Šmejkal litoval: "Zápas zlomil třetí set; Nizozemci v něm tragicky přihrávali, my to nevyužili. Rozhodlo, že jsme se nevypořádali s útokem středových hráčů."

Česko ale udrželo vedení ve skupině E. "Holanďané jsou v ní nejkvalitnější, i bod za porážku nám může pomoct," neohrnuje Sobotka nos. Líbila se mu atmosféra v aréně Pirátů Chomutov. "Když jsme v tie-breaku dotáhli ztrátu, lidi to nakoplo a výborně fandili. Je dobře, že se velké zápasy hrají na zimních stadionech."

Jen na světla si reprezentace zvykala. "Jsou dělaná na hokej, pro nás přímo ve směru, kterým lítá balon. Je to dost nepříjemné. Jako na diskotéce." V pátek se nakonec tančilo v holandském rytmu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze