Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nikdy nebylo snazší začít s golfem, je i zadarmo

Golf - ilustrační. | foto: Profimedia.cz

20 2010
Projekt "Hraj golf, změň život" odstartoval minulý víkend za podpory 44 golfových hřišť, takže téměř polovina českých hřišť se do akce České golfové federace zatím nezapojila. Některé vyčkávají, co vlastně projekt přinese, jiné se rozhodly získávat nové golfisty vlastními silami.

Svou akci připravili například v Beřovicích. "Naším záměrem je zpřístupnit golf širší veřejnosti. Chceme lidem ukázat, že golf je daleko dostupnější, než si většina z nich myslí," říká Milan Pokorný, komerční manažer Golf Clubu Beřovice.

Začínající golfisty lákají na dvě lekce a jednu hru na golfové akademii. To vše zdarma a pod vedením profesionálního golfového trenéra. Stačí se zaregistrovat na recepci klubu, golfové vybavení je zajištěno.

Golfové hřiště v Beřovicích.

Zájemcům o golf se věnují členové Juhaniak Golf Academy. Profesionální trenér Jan Juhaniak byl jako jediný český hráč pozván na první turnaj série PGA European Senior Tour, který se konal před dvěma lety na hřišti Casa Serena.

Vlastní projekt rozjeli také v Čeladné. "Jsme rádi, že ČGF o zvýšení počtu golfistů usiluje, ale zatím neplánujeme zapojit se do projektu Hraj golf, změň život. Připravili jsme akci Hraj golf, Ostravo," prozradil Jiří Novosad z Prosper Golf Clubu Čeladná.

Kdo se o víkendu zaregistruje v ostravském obchodním centru Futurum, bude mít příležitost seznámit se s golfem v Čeladné zcela zdarma. Koho golf chytne a rozhodne se mu věnovat, může si následně pořídit speciální startovní balíček.

Začínající golfista, který si v Čeladné předplatí služby za deset tisíc korun, získá jako bonus tři lekce s golfovým trenérem a 520 míčků k odpálení na driving rangi. Předplatné může golfista využít nejen na poskytované služby, ale také na nákup golfového vybavení.

Čeladná - jamka č. 15 pro Moravia Silesia Open.

Hráč, který po třech lekcích s profesionálním trenérem prokáže základní golfové dovednosti, dostane navíc povolení pro hru na čeladenském The New Course v doprovodu hráče s handicapem 36 a nižším.

Samostatné projekty tohoto typu spolu se základním balíčkem projektu Hraj golf, změň život za 299 korun znamenají jediné: ještě nikdy nebylo tak jednoduché začít v Česku s golfem.Najdete na iDNES.czmobilní verze